Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

Au pair v Anglii

POBYTY typu au pair jsou řešením, jak změnit svůj život, naučit se anglicky a poznat krásná místa v Anglii. To i bez peněz, ve středním věku a jen se základní angličtinou. Více se dozvíte v tomto článku. 

Jak to všechno začalo?

Mým největším přáním bylo naučit se anglicky a žít nějaký čas v Anglii. Zprvu bláznivá představa se po letech snění stávala realitou. Po podání výpovědi v nemocnici, kde jsem pracovala mnoho let jako zdravotní sestra, jsem si konečně začala plnit dávné sny.

Nejdříve jsem nevěděla, jak svůj dlouho ukrytý sen zrealizovat, navíc bez peněz a pokročilé angličtiny. Pak mě napadlo řešení.

Stanu se au pair! A stalo se.

14. dubna 2012 jsem odletěla do Anglie 

Ocitla jsem se tak poprvé na letišti Gatwick v Anglii, 100 let od potopení Titanicu se začala psát úplně nová kapitola mého života. Stala jsem se au-pair ve 40. Mým novým domovem byl domeček v Kentu s číslem 13. Mou novou rodinou rozvedená matka s 3letým capartem a malý králíček, z kterého jsem po příletu byla v šoku. Domů a přátelům jsem posílala zprávy hlavně emailem a v kontaktu jsme byli také přes skype.

Jak jsem našla pozici v Anglii? Rozhodla jsem se vyjet přes agenturu

Začala jsem se porozhlížet po nějaké zprostředkovatelské agentuře. Když už jsem pomalu nevěřila, že najdu takovou, která přijímá i starší, objevila jsem agenturu Coolagent. Po krátkém pohovoru jsem obdržela dotazníky a formuláře, které bylo potřeba vyplnit. Taky přede mnou stál úkol. Napsat dopis budoucí rodině tzv. FAMILY LETTER, a to v angličtině. Součástí registrace bylo i potvrzení od obvodní lékařky, že jsem způsobilá vykonávat pozici au pair a formuláře na poskytnutí charakterové reference.

Pro první výjezd na pozici au-pair či jiné v rámci tzv. výměnných pobytů – au pair, housekeeper, zahradník/zahradnice, pečovatel/ka ke starým lidem nebo ke zvířatům, a nemá angličtinu na mírně pokročilé úrovni, je rozumným řešením odjet přes agenturu.

Výhody výjezdu přes agenturu

Hlavní výhodou je zařízení smlouvy s hostitelskou rodinou, kde je přesně napsán počet dní placené dovolené za rok. Já jsem měla konkrétně 4 týdny placeného volna. Dále vám agentura pomůže najít vhodnou rodinu, zařídí cestu (koupí letenky, lístek na autobus), domluví pracovní povinnosti atd. Rodinu máte prověřenou od agentury a nemusíte se bát, zda vás po příjezdu bude někdo čekat. Je takovým pomyslným ochranným štítem mezi vámi a rodinou.

Je pravdou, že v zahraničí budete muset řešit hodně situací sami, ale jako start to stojí za zvážení. Poplatek se pohybuje okolo 4 000 Kč. Odvíjí se od výše týdenního kapesného, které vám bude hostitelská rodina dávat (většinou je ve výši vašeho týdenního kapesného).

Kde hledat pozice, když jste ve věku do 30 let

Oblíbený je web Aupair world, kde si vytvoříte sami profil a čekáte na kontakty od rodin. Věková hranice pro registraci je 28 let. Další možností je hledat na sociálních sítích, především ve skupinách jako je tato >>>. Hlavní výhodou je, že neplatíte žádné poplatky.

Pokud se rozhodnete využít služeb nějaké agentury, máte na výběr hned z několika. Splňujete totiž klasické podmínky pro tyto pozice a to je věk, bezdětnost a jste svobodní. Oblíbená je Student Agency a další.

Kde hledat pozice pro věkovou skupinu 30+

Pokud se rozhodnete, tak jako já, vyjet jako au pair po čtyřicítceje situace naprosto odlišná. Když začnete hledat agenturu v ČR, brzy zjistíte, že je v podstatě asi jen jedna, která Vás nelimituje věkovou hranicí. Jde již o zmiňovanou agenturu CoolagentBezplatná telefonní linka 800 124 368.

Adresa a další kontakt pro domluvení schůzky:

  • COOLAGENT Praha – Národní 32, 110 00 Praha 1.

Tel.: 296 246 111, email: coolagent@coolagent.cz

  • COOLAGENT Brno – Divadelní 4, 602 00 Brno

Tel.: 542 219 945, email: brno@coolagent.cz

  • COOLAGENT London – 130 Shaftesbury Avenue, London, W1D 5EU, UK

Tel: 0207 101 2933 Email: londyn@coolagent.cz

Anglické agentury bez poplatku

Anglické agentury si nesmí za zprostředkování rodiny od vás nic účtovat, bylo by to proti anglickému zákonu. Zaplaceno dostanou od vaší hostitelské rodiny. Může se stát, že bude po vás požadován „face to face“ pohovor. Tyto agentury využívají spíše au pair, které chtějí  změnit rodinu, už jsou ve Velké Británii a mají lepší angličtinu.

Většina agentur je členem BAPAA (British Au Pair Agencies Association).

Sunny Smiles Au-Pair Agency Působí od roku 1997.

Email: info@sunnysmiles.co.uk. Skype: sunnysmiles7

Heavenly Au Pairs

Email: info@heavenlyaupairs.com. Tel: 0333 800 8085 (z UK)

Skype: heavenlyaupairs

Specializují se na umístění zájemkyň v Londýně, ale mají zastoupení i mimo Londýn.

Požadavky anglických agentur:

  • CV, with a full description of your childcare experience and other work, written in English.
  • Photos of yourself with children
  • Childcare referencesand a character reference (not from family members or close friends)
  • Copies of their important documents like driving licence, school graduation certificate, degree, passport

Agentura v Anglii – komunikujete slovensky

Pro ty, kteří si nejsou jistí, jak by se s anglickou agenturou byli schopni domluvit, existuje řešení.

Email: info@perfect-solutions.org.uk

Tel: +44 (0) 1344 762 449

Mobile: +44 (0) 7956 291 789

Skype: Daniela Chapman, s kterou se po skypu domluvíte na všem potřebném.

Chcete odjet s kamarádem nebo partnerem? Přemýšlíte nad tím, že by bylo snadnější odjet ve dvou? Tato varianta je možná, ale má svá plus i mínus. Plusem je, že nejste na vše sami. Partner má navíc třeba lepší angličtinu a řidičský průkaz. Je možné sehnat umístění pro pár tzv. couple. Mínusem může být častá komunikace v češtině, což vás bude brzdit ve zlepšování angličtiny. Partner také nemusí zvládat podřízenou pozici, kterou bude zastávat a bude chtít při prvních těžkostech odjet zpátky do ČR. Nabídky pro páry jsou omezenější než single pozice. Nicméně tato možnost tu je.

Jaké byly mé začátky v Anglii?

Už brzy se dozvíte, jak napsat dopis rodině.

Adéla

milovnice Anglie a angličtiny

P.S. Pokud byste rádi žili nějaký čas v Anglii, neváhejte!

Tagy:
Adéla
Ve 40 letech si splnila sen a odletěla do Anglie, kde prožila 3,5 roku jako Au Pair, pečovatelka a hospodyně.
Mluví anglicky a svou vášeň přenáší na ostatní jako jazyková koučka.
Je autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Své zkušenosti sdílí v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její příběh najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu Ženy ve světě.

Chceš odjet do Anglie, ale ze strachu ještě trčíš doma? Přestaň být za to na sebe naštvaná a místo toho načerpej energii k činům.

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Posune vás blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.

Zmírní vaše obavy.

V Anglii to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!

Zlepšila jsem angličtinu, navštívila plno krásných míst a vydělala nějako tu libru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *