ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Bury St. Edmunds s vůní svařáku

Nedaleko anglického města Ipswiche, kde jsem pracovala jako pečovatelka 1,5 roku, se nachází malé městečko Bury St. Edmunds. Cestovala jsem opět vlakem, což mám ráda, protože v Anglii je ve vlaku vzorný pořádek a v pohodlných sedačkách cesta rychle utíká. Opodál mě se na čtyřsedačce, která má uprostřed  stůl, živě bavily dva mladé páry. Hned po dosednutí si začaly na stolek skládat samé dobroty a završily to skleničkami s červeným vínem. Okamžitě se objevil Pavlovův reflex a já už se těšila, až si dám můj oblíbený svařáček.

Město má strategickou polohu a je ideální pro další toulky do přenádherné Cambridge (50 min. vlakem), Colchesteru, Norwiche a Ipswiche. Dýchá z něj specifická atmosféra táhnoucí se georgiánskými uličkami, které i v listopadu byly bohatě zdobené květinami. Centrum si uchovalo normanský půdorys ulic s pravoúhlou strukturou. Zaujalo mě, že jde o první plánované město Anglie po odchodu Římanů. Na úplném počátku bylo město benediktinským klášterem, který byl založen pro uchování ostatků Edmunda, posledního anglosaského krále východní Anglie. Odtud pochází jeho delší název, Bury St. Edmunds.

Konají se tu každý rok vánoční trhy, které jsem si v listopadu r. 2014 nenechala ujít. V srdci města jsem se ocitla z vlakového nádraží za 15 minut. Vydala jsem se z uličky Angel Hill na jih ulicí Northgate St., která vede až k náměstí. Autobusové nádraží je na St. Andrew, poblíž Cornhillu. Vás, co rádi nejdříve zajdete do turistické kanceláře pro tipy a mapku města, pošlu na adresu Angel Hill 6., kde sídlí.

Stánky s trhovci byly všude kam oko dohlédne, vůně dobrot a vánoční výzdoba v ulicích. Jedna z uliček mě dovedla až do mého oblíbeného obchodu Lauren Ashley. Z ramínka na mě mrkaly elegantní červené kalhoty, které se staly nepostradatelnou součástí mého šatníku a moc ráda je nosím v kombinaci s červeným sáčkem.

Červené kalhoty ze St. Bury Edmunds se mnou létají i do ČR.

Červené kalhoty ze St. Bury Edmunds se mnou létají i do ČR.

Prošmejdila jsem také další obchody, kterých tu je nepočítaně. Už mě nic nezaujalo natolik, abych neodolala. Nasála jsem vůni svařeného vína, horké čokolády a dalších dobrot a pelášila na zpáteční cestu již krásně rozsvícenými uličkami městečka.

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

 

P. S. Obdivovatelům Charlese Dickense doporučuji nevynechat břečťanem porostlý dům Angel Hotel, známý z Kroniky Pickwickova klubu.

P. S. S. Fotky dodám, až si se mnou přestanou hrát na schovku. 😀

Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *