Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

Bury St. Edmunds s vůní svařáku

Nedaleko anglického města Ipswiche, kde jsem pracovala jako pečovatelka 1,5 roku, se nachází malé městečko Bury St. Edmunds. Cestovala jsem opět vlakem, což mám ráda, protože v Anglii je ve vlaku vzorný pořádek a v pohodlných sedačkách cesta rychle utíká. Opodál mě se na čtyřsedačce, která má uprostřed  stůl, živě bavily dva mladé páry. Hned po dosednutí si začaly na stolek skládat samé dobroty a završily to skleničkami s červeným vínem. Okamžitě se objevil Pavlovův reflex a já už se těšila, až si dám můj oblíbený svařáček.

Město má strategickou polohu a je ideální pro další toulky do přenádherné Cambridge (50 min. vlakem), Colchesteru, Norwiche a Ipswiche. Dýchá z něj specifická atmosféra táhnoucí se georgiánskými uličkami, které i v listopadu byly bohatě zdobené květinami. Centrum si uchovalo normanský půdorys ulic s pravoúhlou strukturou. Zaujalo mě, že jde o první plánované město Anglie po odchodu Římanů. Na úplném počátku bylo město benediktinským klášterem, který byl založen pro uchování ostatků Edmunda, posledního anglosaského krále východní Anglie. Odtud pochází jeho delší název, Bury St. Edmunds.

Konají se tu každý rok vánoční trhy, které jsem si v listopadu r. 2014 nenechala ujít. V srdci města jsem se ocitla z vlakového nádraží za 15 minut. Vydala jsem se z uličky Angel Hill na jih ulicí Northgate St., která vede až k náměstí. Autobusové nádraží je na St. Andrew, poblíž Cornhillu. Vás, co rádi nejdříve zajdete do turistické kanceláře pro tipy a mapku města, pošlu na adresu Angel Hill 6., kde sídlí.

Stánky s trhovci byly všude kam oko dohlédne, vůně dobrot a vánoční výzdoba v ulicích. Jedna z uliček mě dovedla až do mého oblíbeného obchodu Lauren Ashley. Z ramínka na mě mrkaly elegantní červené kalhoty, které se staly nepostradatelnou součástí mého šatníku a moc ráda je nosím v kombinaci s červeným sáčkem.

Červené kalhoty ze St. Bury Edmunds se mnou létají i do ČR.

Červené kalhoty ze St. Bury Edmunds se mnou létají i do ČR.

Prošmejdila jsem také další obchody, kterých tu je nepočítaně. Už mě nic nezaujalo natolik, abych neodolala. Nasála jsem vůni svařeného vína, horké čokolády a dalších dobrot a pelášila na zpáteční cestu již krásně rozsvícenými uličkami městečka.

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

 

P. S. Obdivovatelům Charlese Dickense doporučuji nevynechat břečťanem porostlý dům Angel Hotel, známý z Kroniky Pickwickova klubu.

P. S. S. Fotky dodám, až si se mnou přestanou hrát na schovku. 😀

Adéla
Ve 40 letech si splnila sen a odletěla do Anglie, kde prožila 3,5 roku jako Au Pair, pečovatelka a hospodyně.
Mluví anglicky a svou vášeň přenáší na ostatní jako jazyková koučka.
Je autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Své zkušenosti sdílí v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její příběh najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu Ženy ve světě.

Chceš odjet do Anglie, ale ze strachu ještě trčíš doma? Přestaň být za to na sebe naštvaná a místo toho načerpej energii k činům.

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Posune vás blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.

Zmírní vaše obavy.

V Anglii to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!

Zlepšila jsem angličtinu, navštívila plno krásných míst a vydělala nějako tu libru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *