ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Nový web je na světě! Do roka a do dne!

Zásnuby proběhly minulý rok v červnu!

Po několikaměsíční známosti jsem se zasnoubila a celý následující rok s napětím pozorovala, jak a kam se můj život může ubírat, když do toho nakonec opravdu „praštím“. Nebyla to už taková ta láska bez rozumu, nekoukající napravo ani nalevo. Vše jsem si potřebovala nejdřív pořádně projít hlavou a nechat nějaký čas uležet.

Svatba podruhé?

DSCN3726

Hlavně jsem nechtěla udělat stejnou „chybu“ a skočit do svazku s hlavou v oblacích jako tomu bylo poprvé. Tehdy se konala má svatba s první láskou. Psal se rok 1992. Bylo mi sladkých dvacet a starosti bylo to poslední, na co bych myslela. Obřad proběhl na romantickém Vyšehradě. Měla jsem celý život před sebou a nenapadlo mě, že nějaké problémy mohou přijít.

Největší mou „starostí“ bylo vybrání prstýnků a obstarání krásných princeznovských svatebních šatů.

Jak jsem mohla být tak naivní? Nejspíš mi láska nasadila růžové brýle, a že jsem byla do svého nastávajícího zamilovaná až po uši, si cvrlikali i vrabci na střeše. Nebe se zdálo být bez mráčků. Happy end se však nekonal. Bohužel dva roky od svatby a rok od narození našeho společného syna, manželství směřovalo k rozvodovému soudu. Tehdy se pro mě zhroutil svět, ale to by bylo na jiné vyprávění!

To už odvál čas, a já už se zase umím radovat ze života!

DSC_4667-JPGcol

Jak to tedy je?

Ne, vdávat se opravdu nebudu. Omlouvám se, jestli jsem tě zklamala a viděla jsi mě už se závojem. I když mám pocity hodně podobné a šimrání motýlků v břiše mě v těchto dnech provází denně. Očekávám jen to nejlepší. Plány do budoucna mám velké!

Abych vás uvedla do obrazu. Jedná se o můj vznikající projekt, jak pomoci a inspirovat ostatní. Především lidi, kterým už také není „dvacet“, jsou nespokojení se svým stylem života a nechtějí jen život „dožít“. Chtějí si plnit sny, naučit se anglicky, cestovat. A v neposlední řadě si v cizině vydělat peníze. Chtějí začít realizovat svá přání, odložená někde v šuplíku. Léta se starali o ostatní a na sebe už jim mnoho času a sil nezbývalo. Je čas s tím něco udělat!

Rádi byste změnili svůj život od základů, naučili se anglicky a třeba i odjeli do Anglie? Máte obavy, že byste to nezvládli?

Podělím se s vámi o své začátky v Anglii jako au-pair ve 40. Budu vyprávět své zkušenosti a zážitky jako pečovatelka v Anglii.  V blogu sdílím své příběhy z plnění si cestovatelských snů. Myslím, že se máte na co těšit.

Připojit se také můžete k naší skupině Angličtina nás baví a  S radostí do Anglie.

S něčím se vám svěřím. Jde o mou srdeční záležitost. Pokud s vámi mé vyprávění souzní, tak další příspěvky můžete najít právě zde.

Rok na zkoušku a pak se uvidí

Je to totiž přesně rok, co jsem si zaregistrovala doménu se svým jménem a nechala ji „zatím“ u ledu. Začala jsem snít a spřádat plány do budoucna. V Anglii jsem tou dobou žila přes dva roky. Měla už plno zkušeností a zážitků, kterých mi bylo líto nechat si je jen pro sebe, když mohou pomoci i ostatním.

Proto přišel na svět můj projekt a stránky S radostí do Anglie. Pozorovala jsem, zda mě to bude bavit a naplňovat. Střídaly se měsíce, kdy jsem bez zaváhání cítila, že je to to pravé, ale i ty, kdy jsem byla na pochybách. Psala jsem první články a a sledovala, co se bude dít a jak to na mě bude působit.

Jelikož jsem byla úplný nováček, bylo pro mě vše okolo webu španělskou vesnicí. Tou dobou mi v emailové schránce začaly přistávat dotazy, hlavně od žen, které by se rády do něčeho podobného pustily. Jenže neví, kde začít, a co vše je k tomu potřeba vyřídit. Navíc mají obavy z tak radikálního kroku.

Bylo mi jasné, že potřebuji web, kam budu moci jednoduše přidávat příspěvky, informace a fotografie z cest po Anglii. A přesně takový se objevil, jmenuje se MioWeb. Takže pokud máte nějakého koníčka a rádi byste vše sdíleli online, doporučuji i vám. Vše je propojeno s dalším systémem jako je Smartselling (rozesílání emailů atd.).

Vzpomněla jsem si na sebe před několika roky.

Naprosto ztracená v záplavě často i protichůdných rad na internetu. Hodiny a hodiny pídění se po informacích. Co bych tehdy dala za to, kdyby tu byl někdo, kdo si něčím podobným už prošel na vlastní kůži a poradil by mi.

ŘEKLI JSME SI SLADKÉ ANO!

Rok je pryč a já už vím, že to smysl má a že tomu dám vše. Vím, že to bude krásné a náročné zároveň. Vím, že úspěchy vystřídají méně příznivá období. No a co? Můžeme zabránit životu, aby se vyvíjel a rostl? Vždyť změna a výkyvy, jsou jeho přirozenou součástí. Já se rozhodně vzdávat nehodlám. A co vy?Rozhodla jsem se žít  s tím co je, tady a teď, a to tak, jak nejlépe dovedu.

Anglie vás volá! Nenechte si ujet život!

 

DSCN1092

P.S.

Teď mě odvolal požární hlásič, který se rozječel po celém domě jako siréna. Příznačná anglická „health and safety“, zdraví a bezpečnost nade vše, mě chtěla asi na něco upozornit.

Ono to s tou mou trpělivostí nebude pravděpodobně tak horké. Určitě ne tak, jako s tousty, které právě vyskočily z toustovače černé jako bota.

Píšu tenhle úplně první článek na blog a zároveň dělám k večeři pánovo oblíbené jídlo „full English breakfast“, tradiční anglickou snídani. Hlavně, že slanina, volská oka a žampióny nejeví známky úhony. Dávám nové plátky chleba do přístroje. Po chvilce vyskočí jako vojáci u Buckinghamského paláce.

Na notebooku stisknu tlačítko PUBLIKOVAT a s anglickým klidem a přáním dobré chuti, „enjoy“ se hladově zakousnu do křupavé slaninky.

 

V mém druhém článku mám pro vás překvapení. Zvu vás na tour Londýnem!

S láskou Adéla z Anglie

milovnice Anglie a angličtiny

Ptejte se mě na e-mailu: hello@adelakubesova.cz

Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *