ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Dobří holubi se vracejí…do Anglie?

… začátek roku 2017 prožívám své druhé jaro back home v Praze…

Poslední dobou mě to do mé milované Anglie čím dál víc táhne… Stýská se mi po anglickém přístupu k životu, mrkvovém dortu a zkrátka po všem.

V listopadu to budou už dva roky, co jsem se vrátila z 3,5letého pobytu v Anglii. Něco o tom je tady.

Už ne tam pracovat, jen se tam znovu podívat a nasát trochu anglického života, anglického jazyka a pozitivní energie. A taky mám ještě několik nesplněných tužeb, co musím v Anglii zažít a vidět.

Jedním z nich je Anglická riviéra na jihu Anglie v nádherném hrabství Devon. Tady se navíc narodila má oblíbená spisovatelka Agatha Christie, která přivedla na svět mé hrdiny Hercule Poirota a Slečnu Marplovou.

Těmito končinami jsme projížděli v srpnu 2013, když jsem se svými zaměstnavateli byla pozvaná na návštěvu do městečka Kingswear. Z auta jsem tehdy viděla jen nápis ENGLISH RIVIERA, který jsme míjeli na kruhovém objezdu a v dáli zahlédla třpytící se proužek moře. Wow! Sem se jednou musím podívat! To by byla krása!

Kingswear, Devon, ANGLIE

Když tak o tom přemýšlím, napadá mě spojit příjemné s užitečným (praktická žena ve mně se nezapře). Ideální by bylo oprášit angličtinu na jazykovém kurzu a zároveň si užít moře, památek a anglického venkova. No a kde jinde než právě na Anglické riviéře! To je ono!

Je tu ale několik velkých ALE:

  • Finance (V červenci letím do Řecka, vyjdou mi peníze na další dovolenou?)
  • Dovolená (V práci se žádá dopředu, dostanu termín, který budu potřebovat?)
  • Vhodný kurz ( Najdu kurz, který si sedne s termínem dovolené, mými finančními možnostmi a hlavně lokalitou na Anglické riviéře?)

I přes tato ALE mám takový pocit, že to vyjde a já si svůj sen splním. Ještě nevím přesně JAK, ale ono to nějak půjde. Vždyť já už něco vymyslím! Nebo ne?

Zda mé dreams will come true se dozvíte v dalším článku.

Máte nějaký sen? Podělte se v komentářích.

Adéla

Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *