ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Kde začít v Anglii žít? Bristol je ideál!

Bristol má 3 velká plus! Moc se mi tam líbilo, je to pěkné, moderní, pulzující město. Pro život a práci v Anglii ideální lokalita. Není tam tak drahé ubytování jako v Londýně a všude je blízko.

  1. Počasí – na Anglii hodně sluníčka

Leží v jihozápadní Anglii  a žije tu asi 500 tisíc obyvatel. Protéká jím řeka Avon a Frome. Má nejdelší sluneční svit a nejteplejší podnebí ve Velké Británii, což nám naprosto vyhovuje.

 

2. Poloha – snadná dostupnost z ČR

Nachází se tu mezinárodní letiště Bristol Airport. Z ČR jste tady za 2 hodiny se společností EasyJet nebo Ryanair. Přímé autobusy z letiště jezdí v pravidelných intervalech a zastávku najdete hned u východu z letiště. Dovezou vás na vlakové nádraží Bristol Temple Meads.

 

Vlakové nádraží –  Bristol Temple Meads

Z vlakového nádraží se pěšky dostanete za 30 minut do centra. Nebo se můžete svést místními autobusy, kam potřebujete.

3. Práce – je tu množství pracovních příležitostí

Práci hledejte na Gumtree.

Bonus: Studium – vzdělání je na výborné úrovni

Bristol je oblíbené město studentů. Studovala tu např. dcera herečky Veroniky Freimanové. Mezi dvě hlavní vysoké školy patří University of Bristol založená roku 1909 a University of the West of England. Raritou mezi základními školami je nejstarší anglická škola pro dívky založená roku 1634 Johnem Whitsonem.

Hodně štěstí Vám přeje

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla
Odjezdem do Anglie ve 40 letech jsem si splnila životní sen. V Anglii jsem žila 3,5 roku. Nejdřív jako au pair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně. Procestovala jsem Londýn i anglický venkov. Na blogu najdete články s tipy, jak cestovat výhodně a kam stojí za to se podívat. Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie a praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ. Můj příběh najdete zde.
0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

 E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet anebo neodjet do Anglie a zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to ne nebylo jednoduché. Stálo to však za to! Bonusy: Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst Londýna a anglického venkova, vydělala nějako tu Libru a v neposlední řadě našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *