Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

Kde začít v Anglii žít? Bristol je ideál!

Bristol má 3 velká plus! Moc se mi tam líbilo, je to pěkné, moderní, pulzující město. Pro život a práci v Anglii ideální lokalita. Není tam tak drahé ubytování jako v Londýně a všude je blízko.

  1. Počasí – na Anglii hodně sluníčka

Leží v jihozápadní Anglii  a žije tu asi 500 tisíc obyvatel. Protéká jím řeka Avon a Frome. Má nejdelší sluneční svit a nejteplejší podnebí ve Velké Británii, což nám naprosto vyhovuje.

 

2. Poloha – snadná dostupnost z ČR

Nachází se tu mezinárodní letiště Bristol Airport. Z ČR jste tady za 2 hodiny se společností EasyJet nebo Ryanair. Přímé autobusy z letiště jezdí v pravidelných intervalech a zastávku najdete hned u východu z letiště. Dovezou vás na vlakové nádraží Bristol Temple Meads.

 

Vlakové nádraží –  Bristol Temple Meads

Z vlakového nádraží se pěšky dostanete za 30 minut do centra. Nebo se můžete svést místními autobusy, kam potřebujete.

3. Práce – je tu množství pracovních příležitostí

Práci hledejte na Gumtree.

Bonus: Studium – vzdělání je na výborné úrovni

Bristol je oblíbené město studentů. Studovala tu např. dcera herečky Veroniky Freimanové. Mezi dvě hlavní vysoké školy patří University of Bristol založená roku 1909 a University of the West of England. Raritou mezi základními školami je nejstarší anglická škola pro dívky založená roku 1634 Johnem Whitsonem.

Hodně štěstí Vám přeje

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla
Ve 40 letech si odjezdem do milované Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila zoufalou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, byly další dva na pozici pečovatelky a hospodyně.
Svou vášeň pro angličtinu přenáší na ostatní jako jazyková trenérka.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její příběh najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše román o svém působení v Anglii jako chůva s názvem AU PAIR VE 40.

Chceš odjet do Anglie, ale ze strachu ještě trčíš doma? Přestaň být za to na sebe naštvaná a místo toho načerpej energii k činům.

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Posune vás blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.

Zmírní vaše obavy.

V Anglii to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!

Zlepšila jsem angličtinu, navštívila plno krásných míst a vydělala nějako tu libru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *