ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Modlitba (nejen) k Vánocům – Antoine de Saint Exupéry

Podělím se s vámi o jednu z „berliček“, které mě držely nad vodou v těžkých časech, kdy jsem žila v Anglii. Není vše jen růžové, často jsem procházela těžkými zkouškami a abych je zvládla měla jsem několik pomocníků. Mezi ně určitě patřila tato Modlitba od Antoine de Saint Exupery.

Neprosím o zázrak, nýbrž o sílu pro všední den. Nauč mne umění malých kroků. Učiň mne důvtipným a vynalézavým, učiň mne jistým, abych si dovedl správně rozdělit čas. Daruj mi jemný postřeh, abych pochopil, co je prvořadé a co druhořadé. Prosím o sílu pro kázeň a míru, abych životem jen neproklouzával, ale abych si běh dne rozumně rozdělil, abych si všiml záblesků světla a výšin a abych si alespoň tu a tam našel čas pro kulturní prožitek.

Ochraň mě před naivní vírou, že v životě musí jít vše hladce. Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, porážky, neúspěchy a zvraty jsou samozřejmostí, doplňkem života, kterými rosteme a zrajeme.

Připomeň mi, že srdce často stávkuje proti rozumu. Pošli mi v pravou chvíli někoho, kdo má odvahu říci mi pravdu v lásce. Dej mi denní chléb pro tělo a duši, projev tvé lásky, přátelskou ozvěnu, a alespoň občas prožitek, že mne někdo potřebuje.

Vím, že mnohé problémy se vyřeší tím, že se nic nedělá. Dej mi, abych uměl čekat, nechat tebe a jiné vždy se vymluvit. Vím, že nejdůležitější věci si neříká člověk sám sobě, ale jsou mu řečeny. Propůjč mi nutné vnuknutí, abych ve správném okamžiku odevzdal balíček dobra, se slovy nebo bez nich, na správném místě. Ochranuj mne před strachem, že bych mohl zmeškat život.

Nedávej mi, co si přeji, ale co potřebuji.

Nauč mne umění malých kroků.

 

Krásné vánoční svátky vám přeje

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Autorka ebooku zdarma 

Tagy:
Adéla
Odjezdem do krásné Anglie jsem si splnila ve 40 letech životní sen. Zpočátku jako au pair, poté na pozici pečovatelky a hospodyně. V Anglii jsem žila 3,5 roku. Nyní pomáhám i ostatním odstrojit strašáky a uspět v Anglii i bez peněz a pokročilé angličtiny. Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie a praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ. Její příběh najdete zde.
0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

 E-book Vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet anebo neodjet do Anglie a zmírní Vaše obavy a strachy.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *