Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

Motivace: osobní setkání s Markem Dzirasou na podzim 2017

Motivace musí jít především zevnitř nás, to už jste určitě slyšeli. Pokud se učíme angličtinu, protože bychom asi měli, chtějí to po nás ostatní (rodiče, škola nebo zaměstnavatel), je to cesta, která nikam nevede. Abychom z té cesty neuhnuli je nutné se inspirovat od lidí, kteří „hoří“.

Cestou za ovládnutím angličtiny si s sebou neseme batoh plný harampádí ve formě předsudků, mýtů a dogmat, které nám do něj nasypali rodiče, kteří často nemluví žádným cizím jazykem, učitelé, kteří mají vyučovat angličtinu a sami ji dostatečně neovládají, přátelé nebo známí, kteří u angličtiny nevydrželi a vzdali to v půli cesty anebo sdělovací prostředky.

Ti, co uspěli, měli vždy konkrétní proč. Ať už je to možnost cestovat do vysněné země, schopnost domluvit se s přítelem-cizincem nebo dospělými dětmi, které si vzali cizince a bydlí v anglicky mluvící zemi. Odjet studovat nebo pracovat v zahraničí, najít si dobrou práci, kde je potřeba umět anglicky.

Plno mladých má motivaci jasnou, být schopni hrát počítačové hry v angličtině, rozumět svému oblíbenci na videích na YouTube (např. můj synovec), zpěvákovi nebo módním guru (s námi „staršími“ už to nejspíš nebude tak jednoduché).

Tam přesně začíná vášeň pro angličtinu. Jak říká Broňa, nadšený učitel angličtiny z Brna, který pomáhá lidem zamilovat se do angličtiny, je potřeba zbavit se strachu z mluvení a radovat se z vlastních úspěchů a pokroků.

Několik let se věnuji osobnímu rozvoji a jméno motivačního spíkra, kouče a mentora, Marka Dzirasy mi nemohlo utéct. Už v roce 2013 jsem viděla pár videí, četla pár článků… Nešla jsem ale do hloubky, nečetla jeho knihy, nešla na přednášku.

Vše přijde ve správný čas a tak se stalo. Mark přišel do mého života s plnou parádou až o pár let později. Při mém ujasňování dalšího směru a rozvoje (nejen) v angličtině.

Prokrastinuji na Facebooku, když mě náhle zaujme post o přednášce Marka Dzirasy na VŠE v Praze, která je zdarma nejen pro studenty, ale i veřejnost. Neváhám ani chvíli a už vyplňuji registrační formulář.

Hlavou se mi mihne telefonický rozhovor s Marcelou před čtyřmi lety. Sedím v dvoupatrovém autobuse na zastávce v Bathu (Anglie) a hlavou mi jdou myšlenky na nadcházející pohřeb táty, na který jsem od svých zaměstnavatelů dostala týdenní dovolenou. Vtom mi můj vnitřní svět přeruší vyzvánění mobilu. Je to Marcela, s kterou jsem se seznámila v Rochesteru na jazykovém kurzu, když jsem dělala au-pair. Ona byla tehdy také au-pair, ale v anglickém Maidstonu. „Můžeš pro mě něco udělat?“ řekne na konec nezvykle dlouhého povídání. „O co jde?“ já na to. „V Praze bude Mark Dzirasa! Strašně moc bych chtěla jeho knihu. Je naprosto úžasný!“ odvětí Marcela.

Tenkrát jsem jí nemohla vyhovět, kvůli situaci okolo úmrtí mého táty. Ale nezapomenu, s jakým nadšením a zápalem o Markovi mluvila. Tato informace se ukládá někam do mého podvědomí.

Mám 15 minut zpoždění. Hned na vrátnici VŠE mi vrátný hlásí, že na Marka Dzirasu už ne, protože aula je úplně nacpaná lidmi. Nenechám se odradit a říkám, že jsem se registrovala a ať mě navede do sálu. Po otevření dveří slyším výbuch smíchu, to už si Mark stihl získat celé publikum a v aule je cítit neskutečná energie, kterou Mark nakazil i ostatní.

Na závěr překvapení! Mark má s sebou své dvě knihy na prodej, Mark Dzirasa 21 dnů a Mark Dzirasa Cesty poznání. Kdo chce může se s ním vyfotit a nechat si knihy podepsat. Organizátoři slibují, že příště, snad na jaře 2018, zařídí větší prostory, než je tato aula s kapacitou 200 lidí.

Vyhnali nás před aulu, před budovu, před vrátnici…Mark je přesto stále plný úsměvů a naprosto spontánního povídání, s těmi, kteří o to mají zájem. Člověk, který si může dovolit třičtvrtě roku cestovat po světě a čtvrt roku pracovat, vydělává obrovské peníze, zná se s lidmi jako je Jack Kanfield je naprosto přirozený a bezprostřední.

Kamínek do klidné vody versus šutr do rozbouřených peřejí.

200 lidí´ rovná se 200 různých přednášek. Každý sledujeme něco jiného, jak je oblečený, jak vystupuje, jak mluví, jak se chová….ze svého pohledu a vnímání.

Koupíme si auto, určitou značku a najednou ji vidíme všude okolo nás, jak je to možné, doteď jsme ji neviděli. Otěhotní a najednou vidí všude maminky s dětmi, těhotné ženy, obchody pro děti.

Motivujte se zevnitř ale i zvenku.

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla
Ve 40 letech si odjezdem do milované Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila zoufalou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, byly další dva na pozici pečovatelky a hospodyně.
Svou vášeň pro angličtinu přenáší na ostatní jako jazyková trenérka.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její příběh najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše román o svém působení v Anglii jako chůva s názvem AU PAIR VE 40.

Chceš odjet do Anglie, ale ze strachu ještě trčíš doma? Přestaň být za to na sebe naštvaná a místo toho načerpej energii k činům.

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Posune vás blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.

Zmírní vaše obavy.

V Anglii to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!

Zlepšila jsem angličtinu, navštívila plno krásných míst a vydělala nějako tu libru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *