ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Skutečný příběh velkého snu

Vsadit vše na jednu kartu se vyplatilo.

Do Anglie i po 40?

Bez peněz? Bez pořádné angličtiny? 

Utopie? Realita!

Talent na jazyky je mýtus!

Nepotřebujete ani mít peníze.

Stačí jen upřímné rozhodnutí změnit svůj život.

 

Co mě baví a naplňuje?

"Miluju Anglii a angličtinu a mým posláním je pomáhat ostatním odstrojovat strašáky a uspět v Anglii i bez peněz a pokročilé angličtiny. Ve 40 letech jsem si splnila dávný sen a odjela do Anglie na 3, 5 roku. Nejdříve jako au-pair a později jsem získala místo hospodyně a pečovatelky."

 

Díky angličtině jsem si ve 40 splnila dávné sny

Odjezdem do Anglie jsem si splnila životní sen a zároveň tak vyřešila obtížnou situaci. Zdokonalila jsem se v angličtině a dorozumím se s rodilým mluvčím. V prosinci 2015 jsem svou několikaletou cestu dovršila  složením cambridgské zkoušky FCE. Pro mě obrovský cíl, ke kterému jsem šla 4 roky. 

Angličtina se stala mým koníčkem.

Zvládnu číst knížky a články v originále. Podívám se na nejčerstvější zprávy, filmy nebo videa a rozumím. Mám tak možnost dozvědět se plno zajímavých informací z celého světa.

Prošla jsem Londýn křížem krážem a navštívila mnoho krásných míst Anglie

Za 3,5 roku života v Anglii, kde jsem začínala ve 40 letech jako au-pair a poté pracovala jako pečovatelka a hospodyně a oblíbila jsem si anglický optimistický přístup k životu.

 

Před lety to bylo ale jinak

Na cestování a angličtinu mi nezbýval čas ani peníze. Plnění snů a tužeb jsem odsouvala do pomyslné 13. komnaty. Na základní i střední škole jsem měla povinně ruštinu, z které jsem v roce 1990 maturovala. Angličtina mě ale minula velkým obloukem. Ve 25 letech jsem sice absolvovala při mateřské pár lekcí ve večerním kurzu angličtiny. Nedostala jsem se ale moc daleko a klasický styl výuky mi nevyhovoval. S nástupem na směny do nemocnice, jako zdravotní sestra na plný úvazek, už nebyl čas ani energie v angličtině pokračovat.

Uběhlo 12 let a nezměnilo se nic. Stále častěji jsem si kladla otázky. Co se stalo s mým životem? Kde jsou všechny ty sny a plány? Kde je moje přání, naučit se konečně anglicky? Kde jsou mé cestovatelské sny a touha podívat se do krásné Anglie?

Nastal čas změnit život od základů

S vědomím, že můj syn je už dospělý, jsem dala v práci výpověď a udělala tím obrovský krok do neznáma.  Půjčila jsem si od rodiny na intenzivní pětiměsíční kurz v jazykové škole. Angličtina mě naprosto uchvátila a pět měsíců pro mě neexistovalo nic jiného než angličtina. A co víc! Byli tam tak skvělí lektoři a spolužáci, že stejným bonusem jako pronikání do tajů jazyka, byl pro mě přísun životadárné energie, kterou jsem tolik potřebovala!

Nevěděla jsem, jak bych mohla vše zrealizovat

Bez peněz a jen se základní angličtinou. Pak mě napadlo vyjet jako au-pair. Jenže agentury byly vesměs pro dívky do 30 let. Tady by mohl být konec příběhu, ale...

Nakonec jsem objevila řešení

Našla jsem agenturu, přes kterou jsem 100 let od potopení Titanicu, 14.4. 2012, odletěla do Anglie. Otevřela se tím nová kapitola mého života, života au pair ve 40.

V dalších dvou a půl letech jsem pracovala jako pečovatelka a hospodyně. Párkrát jsem si sáhla až na dno svých sil, ale zkušenost to byla k nezaplacení.

"Dokud se nestaneš sám sobě nejlepším přítelem,

nikdy nenajdeš klid ani štěstí, i kdybys procestoval celý svět.

Na druhou stranu je to někdy jediná možnost,

jak toho dosáhnout".

Adéla Kubešová

Jaké jsou mé další sny a plány?

Dělá mi radost pomáhat rozšiřovat skupinu spokojených a sebevědomých lidí, kteří si plní své sny a jdou za lepšími zítřky. Velkým pomocníkem je v tom ovládnutí angličtiny. O to sladší je poté odměna a přicházejí události, které bych dříve považovala za zázraky.

Teď už vím, že nikdy není pozdě na změnu. Ať jde o učení angličtiny, cestování nebo čehokoliv, co máte rádi. 🙂 🙂 🙂

Adéla Kubešová

Milovnice Anglie a angličtiny

Zakladatelka projektu Ženy ve světě

Spojte se se mnou na Facebooku>>> , kde najdete užitečné tipy a články ze života v Anglii.

Po přečtení budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NEODJET do Anglie.

0
lidí už odstrojilo strašáky! Přidáte se?

Reference

Co si o E-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie myslí jeho čtenáři?

E-book paní Adély dodává odvahu a inspiruje i ty dříve narozené ženy, mezi které patřím i já, shodit obavy a na cestu do Anglie se opravdu vydat. Název eBooku sliboval dobrodružství a proto jsem se s chutí začetla. Srozumitelnou formou vysvětluje, co vše obnáší vycestování do Anglie za účelem získání pozice paní k dětem, opatrovatelky seniorů, zvířat a podobně. Velmi se mi líbil osobní příběh paní Adély. Dodává tak odvahu všem ostatním, kterým není v životě zrovna do zpěvu, že se lze oklepat, vzpřímit a jít životu vstříc. Strachy je potřeba řešit a já se dozvěděla spoustu praktických rad, jak na to, co vše zařídit před odjezdem. Některé věci by mě samotnou ani nenapadly. Mám kamarádku, která je také dříve narozená a váhá, zda odcestovat či nikoliv. Tento eBook ji určitě doporučím!

Iveta RichterováExpertka na motorové lodě

EBook som prečítala jedným dychom a musím povedať, že som sa v ňom našla. Kiež by som mala tento eBook, keď som pred štyrmi rokmi prvý krát cestovala do zahraničia za prácou.Tie začiatky mohli byť lahšie. S pani Adélou máme podobný životný príbeh, obe sme opatrovateľky v zahraničí, obe sme sa rozhodli život zmeniť po 40. A tie strachy, o ktorých sa píše, mala som úplne všetky.

Marta KluchováPečovatelka v Německu

E-book Adély Kubešové "Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie" jsem přečetla jedním dechem. Dotýká se těch nejkonkrétnějších obav a strachů, které nás mohou provázet. Já sama jsem v Anglii strávila půl roku a zamilovala jsem si ji a těším se, až se tam znovu podívám. Anglii si totiž nelze nezamilovat 🙂 Tak jestli váháte, zda do Anglie odjet nebo ne, tak neváhejte a přečtěte si Adély E-book. Good luck!

Lenka MácováLektorka angličtiny

Díky za tento eBoook Jak odstrojit 13 strašáků...Po přečtení eBooku bych se odjezdu do Anglie vůbec nebála. Líbily se mi praktické rady a tipy, jak se zbavit obav. Chvílemi jsem se při čtení eBooku smála a chvílemi měla slzy v očích. Zaujala mě pasáž o životních jistotách. Ráda bych už příští rok strávila nějaký čas v Anglii, tak budu pilně číst blog :o))

Majka HolíkováMilovnice čokolády