Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

"Vezmu Tě do Anglie, do které jsem se zamilovala na první pohled a nakazím Tě vášňí k angličtině, pokud budeš chtít.

 

Pomáhám lidem plnit si sny a přání, naučit se anglicky, poznat krásy Anglie, ať už jako turista, Au Pair, pečovatelka nebo hospodyně."

Překonáním obav můžeš uspět v Anglii i bez peněz a pokročilé angličtiny, podobně jako se to povedlo mně. Ve 40 letech jsem si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila zoufalou situaci.

Skutečný příběh velkého snu

Vsadit vše na jednu kartu se vyplatilo. 

Do Anglie i po 40? Bez peněz?

Bez pořádné AJ? Utopie? Realita! Talent na jazyky je mýtus!

Nepotřebujete mít ani peníze.

Stačí jen upřímné rozhodnutí změnit svůj život.

 

MŮJ ANGLICKÝ PŘÍBĚH ZAČAL...

... když mi bylo krátce před 40 a můj život nebyl vůbec růžový. Právě naopak, pěkně mě štval. Jedním slovem jsem byla zoufalá!

CO TEĎ?

Když to celé zkrátím. Dala jsem výpověď v práci, začala jsem se intenzivně učit anglicky a našla si místo jako Au Pair.

Odjezdem do Anglie jsem vyřešila obtížnou situaci a zároveň splnila životní sen. Zdokonalila jsem se v angličtině a dorozumím se s rodilým mluvčím. V prosinci 2015 jsem svou několikaletou cestu dovršila  složením Cambridgské zkoušky FCE a v březnu 2016 úspěšně dokončila poslední úroveň v anglické škole LITE. Pro mě obrovský cíl, ke kterému jsem šla 5 let. 

Z počáteční nutnosti, naučit se anglicky, se stala vášeň.

Prošla jsem Londýn křížem krážem a navštívila mnoho krásných míst Anglie

Za 3,5 roku života v Anglii jsem si oblíbila britský optimistický přístup k životu. Poprvé jsem přiletěla ve 40 letech jako Au Pair. Po roce pracovala jako pečovatelka a hospodyně.

Zvládnu číst knížky a články v originále. Podívám se na nejčerstvější zprávy, filmy nebo videa a rozumím. Dozvím se plno zajímavých informací z celého světa, ke kterým bych se jinak s obtížemi dostávala.

Změnila jsem svůj život od základů! 

S vědomím, že můj syn je už dospělý, jsem dala v práci výpověď a udělala tím obrovský krok do neznáma.  Půjčila jsem si od rodiny na intenzivní pětiměsíční kurz v jazykové škole. 

Angličtina mě naprosto uchvátila a pět měsíců pro mě neexistovalo nic jiného než angličtina. A co víc!

Byli tam tak skvělí lektoři a spolužáci, že stejným bonusem jako pronikání do tajů jazyka, byl pro mě přísun životadárné energie, kterou jsem tolik potřebovala!

Nevěděla jsem, jak bych mohla vše zrealizovat

Bez peněz a jen se základní angličtinou. Pak mě napadlo vyjet jako Au Pair. Jenže agentury byly vesměs pro dívky do 30 let. Tady by mohl být konec příběhu, ale...

Nakonec jsem objevila řešení

Našla jsem agenturu, přes kterou jsem 14.4. 2012 ( 100 let od potopení Titanicu) odletěla do Anglie. 

Otevřela se tím nová kapitola mého života, života Au Pair ve 40. 

V dalších dvou a půl letech jsem pracovala jako pečovatelka a hospodyně.

Jak to bylo před nástupem do intenzivního kurzu angličtiny a odjezdem do Anglie?

Dříve mi na cestování a angličtinu nezbýval čas ani peníze. Plnění snů a tužeb jsem odsouvala do pomyslné 13. komnaty. Na základní i střední škole jsem měla povinně ruštinu, z které jsem v roce 1990 maturovala. Angličtina mě ale minula velkým obloukem. Ve 25 letech jsem sice absolvovala při mateřské pár lekcí ve večerním kurzu angličtiny. Nedostala jsem se ale moc daleko a klasický styl výuky mi nevyhovoval. S nástupem na směny do nemocnice, jako zdravotní sestra na plný úvazek, už nebyl čas ani energie v angličtině pokračovat.

Uběhlo 12 let a nezměnilo se nic. Stále častěji jsem si kladla otázky. Co se stalo s mým životem? Kde jsou všechny ty sny a plány? Kde je moje přání, naučit se konečně anglicky? Kde jsou mé cestovatelské sny a touha podívat se do krásné Anglie?

Jaké jsou mé další sny a plány?

Rozšiřuji skupinu spokojených a sebevědomých lidí, kteří si plní své sny a jdou za lepšími zítřky. Velkým pomocníkem je v tom ovládnutí angličtiny. O to sladší je poté odměna a přicházejí události, které bych dříve považovala za zázraky.

Teď už vím, že na změnu nejsme nikdy moc staří. Ať jde o učení angličtiny, cestování nebo čehokoliv, co máte rádi. Řídím se pořekadlem "dokud dýchám, žiju". 🙂

Adéla Kubešová

Milovnice Anglie a angličtiny

Autorka a spoluzakladatelka podobného projektu určeného ženám Ženy ve světě

Užitečné tipy, jak na angličtinu a články ze života v Anglii najdete na Facebooku>>> 

 

Po přečtení budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NEODJET do Anglie.

Co na "Strašáky" říkají jeho čtenářky?

E-book paní Adély dodává odvahu a inspiruje i ty dříve narozené ženy, mezi které patřím i já, shodit obavy a na cestu do Anglie se opravdu vydat. Název eBooku sliboval dobrodružství a proto jsem se s chutí začetla. Srozumitelnou formou vysvětluje, co vše obnáší vycestování do Anglie za účelem získání pozice paní k dětem, opatrovatelky seniorů, zvířat a podobně. Velmi se mi líbil osobní příběh paní Adély. Dodává tak odvahu všem ostatním, kterým není v životě zrovna do zpěvu, že se lze oklepat, vzpřímit a jít životu vstříc. Strachy je potřeba řešit a já se dozvěděla spoustu praktických rad, jak na to, co vše zařídit před odjezdem. Některé věci by mě samotnou ani nenapadly. Mám kamarádku, která je také dříve narozená a váhá, zda odcestovat či nikoliv. Tento eBook ji určitě doporučím!

Iveta Richterová, www.IVETARICHTEROVA.czEXPERTKA NA MOTOROVÉ LODĚ

EBook som prečítala jedným dychom a musím povedať, že som sa v ňom našla. Kiež by som mala tento eBook, keď som pred štyrmi rokmi prvý krát cestovala do zahraničia za prácou.Tie začiatky mohli byť lahšie. S Adélou máme podobný životný príbeh, obe sme opatrovateľky v zahraničí, obe sme sa rozhodli život zmeniť po 40. A tie strachy, o ktorých sa píše, mala som úplne všetky.

Marta Kluchová, www.MARTAKLUCHOVA.skPEČOVATELKA V RAKOUSKU

E-book Adély Kubešové "Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie" jsem přečetla jedním dechem. Dotýká se těch nejkonkrétnějších obav a strachů, které nás mohou provázet. Já sama jsem v Anglii strávila půl roku a zamilovala jsem si ji a těším se, až se tam znovu podívám. Anglii si totiž nelze nezamilovat 🙂 Tak jestli váháte, zda do Anglie odjet nebo ne, tak neváhejte a přečtěte si Adély E-book. Good luck!

Lenka Mácová, www.MRAWOUK.czLEKTORKA ANGLIČTINY

Díky za tento eBoook Jak odstrojit 13 strašáků...Po přečtení eBooku bych se odjezdu do Anglie vůbec nebála. Líbily se mi praktické rady a tipy, jak se zbavit obav. Chvílemi jsem se při čtení eBooku smála a chvílemi měla slzy v očích. Zaujala mě pasáž o životních jistotách. Ráda bych už příští rok strávila nějaký čas v Anglii, tak budu pilně číst blog :o))

Majka HolíkováMilovnice čokolády