ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Na letišti v Anglii na mě vyskočil králík aneb jak „mile“ překvapit au-pair hned po příjezdu

Je 10:40, 14. 4. 2012. Anglie, letiště Gatwick, severní terminál. Letadlo dosedá s žuchnutím na runway, beru si těžký bágl a procházím letištěm jako jeden z 34 milionů cestujících, kteří se tudy přepraví za rok. Co životních příběhů! Proto mě toto prostředí odjakživa přitahuje, má v sobě zvláštní magickou sílu. Dnes si to ale vůbec neužívám.

Takto vypadal potvrzující e-mail od letecké společnosti EasyJet:

Your confirmed itinerary

Passengers

Passenger Mrs ADÉLA KUBEŠOVÁ

Prague to London Gatwick (North Terminal)

Prague to London Gatwick (North Terminal)

Dep 14 April 2012 09:40

Arr 14 April 2012 10:40

Flight 8544

Check in opens 14 April 2012 07:40

Check in closes 14 April 2012 09:00

1 Checked bags

1 Checked bag

per flight between all passengers combined up to a total combined weight of 20kg

Navenek odhodlaně vyrážím na domluvený sraz s hostitelskou rodinou. Mají mě čekat hned u východu a odvézt si mě do domku, který má být na rok také mým domovem. Cestou k východu ještě vyzvedávám starý béžový rodinný kufr z pásu, který objíždí stále dokola, dokud si všichni cestující nevyzvednou svá zavazadla a vydají se vstříc svému dobrodružství.

Viděli jsme se na fotkách a do posledního mailu jsem HM (host mum) psala v kolik hodin přiletím a co budu mít přesně na sobě. Radši už nad ničím nepřemýšlím, hluboce se nadechnu a vydechnu. Teď už nikam neuteču! Co jsem chtěla, mám.

Ihned je poznávám, oni mě taky, usmějeme se na sebe a máváme si. Není cesty zpět. V tuto chvíli mi dochází o čem vlastně je tento často omílaný výraz.

Jdu přímo k nim. V hlavě mám prázdno. Následují první nesmělé pozdravy v angličtině, obětí a úsměvy. Rodinka se skládá z matky a 3letého syna. Otec, který přijel s nimi, se vídá s malým jen o víkendech, rodiče jsou rozvedení. To už vím z informací, které jsem dostala při výběru rodinky.

Jdeme si sednout do Costy, prý se doma nestihli nasnídat. Žaludek mám stažený a navíc jsem jedla v letadle, tak si dám už jen kafe. To mě trochu vzpruží, doufám. Asi to budu potřebovat.

Nastává dialog mezi HM a chlapečkem, co bude ochoten sníst. Nakonec si vybírá kolečko s džemem, něco jako naše linecké. Začíná první z mnoha testů mé trpělivosti. To v té chvíli už tuším. Sama jsem vychovala syna, který mě dal zabrat. Teď mám možnost zažít zkušenost z pohledu chůvy, místo matky. Opravdu to musím zažít znovu? Co mi to má přinést?

 

Občerstvení na letišti v Costa coffee

Veškerá pozornost je upřena na klučíka, který má už džem všude po rukou, tričku i v tmavých hustých  vlasech a na stolečku. Jen v břiše toho moc neskončilo. Matka se ho snaží přemluvit, aby alespoň kousek snědl, ale všechny její snahy jsou bez odezvy.

Teď bych mohla předat dárek, napadne mě způsob, jak se zbavit nepříjemné situace. Třeba to malého lépe naladí. Vyndávám z batohu tančícího a zpívajícího Krtečka na baterky. Jeden z doporučovaných dárků pro děti, který vznikl vlastně „náhodou“.

Pan Miler se toulal lesem, aby dostal inspiraci na novou animovanou pohádkovou postavičku. Nic ho nenapadlo a tak utíkal z lesa ven. V běhu vzteky zakopl o krtinec a Krteček byl na světě!

Jeho stvořiteli, panu Zdeňku Milerovi v duchu poděkuji. Malému se hračka moc líbí a alespoň na chvíli se zabaví. Ještě mám pro něj knížku příběhů a DVD s pohádkami, vše s krtečkem a v angličtině. To mu dám až později „doma“.

V přestávkách, kdy se ho maminka snaží přesvědčit, aby spořádaně jedl, se dozvídám více o rodince. Po celkem očekávaných informacích vytahuje HM králíka z klobouku.

„Pořídila jsem malému před týdnem králíčka, to je milé překvapení, že“? pronese s úsměvem.

Zalapám po dechu a snažím se nedat na sobě znát, jak moc mě to šokovalo! Super, řeknete si, králíček je roztomilý, co se jí nelíbí. Ano, někdo jiný by byl rád, ale já NE! Dosud jsem se o žádné zvíře, mimo rybiček v akváriu, které nakonec pochcípali a byl konec, nestarala. Přesně tohle jsem nechtěla, když jsem si vybírala mezi touto a druhou rodinou, jinak mě milejší, ale s králíkem.

 

Teď už vím, že přesně to, co si nepřejeme, dostáváme. Zákon přitažlivosti mluví jasně, ale my ne. Když říkáme, že něco nechceme, Vesmír slyší jen to, co je za tím NE a proto nám to milerád dá. Musíme si projít těmito zkouškami, abychom se z nich poučili a posílili. Pokud vás Zákon přitažlivosti zajímá, doporučuji si přečíst trilogii Sára Kniha první, druhá a třetí od Esther a Jerry Hicksových. Nenechte se odradit tím, že hlavní hrdinkou je 10letá dívka. Po přečtení už budete někým jiným. 🙂

 

Sára – kniha první, druhá a třetí napsali Esther a Jerry Hicksovi

 

Jak jsem s králíčkem celý rok přežila?

Budete se divit, nakonec byl mým nejmilejším kamarádem a společníkem v domečku č. 13 na předměstí jednoho londýnského městečka. S láskou jsem mu každý den měnila vodu, dávala čerstvé seno a čistila kotec.

Králíček se stal na britských ostrovech mým Pátkem

Po nějaké době jsem se dokonce odvážila mého nového kámoše pustit z klece, aby se mohl proběhnout.

Králíčka jsem pouštěla se trochu vyběhat

 

Jeho majitelé si ho totiž moc nevšímali, když nepočítám naschvály od malého. Tahání za uši, bránění v pohybu a podobná trápení se často opakovala. Po králíčkovi se mi po odchodu od rodiny ještě mnohokrát zastesklo a vzpomínám na něj dodnes. Vím, že už není naživu. Tam, kde je, mu je nejspíš líp.

 

V dalším mém anglickém působišti mi podobně do života skočil pes a přilétl kanárek. 🙂 🙂 🙂

 

O tom někdy příště.

Adéla

P. S. Pokud vás můj začátek v Anglii inspiroval k odjezdu, ale máte v hlavě strašáky, můžete je odstrojit pomocí ebooku zdarma

 

Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *