Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

Nechcete v cizině prošvihnout důležitý úřední dopis? Založte si datovou schránku.

Podělím se s vámi, jak postupovat od A do Z při zřizování datové schránky. Odjíždíte na delší dobu do zahraničí a bojíte se, že prošvihnete důležitý úřední dopis? Před odjezdem do Anglie jsem měla podobné obavy a hledala cestu, jak se případnému průšvihu vyhnout. Zřízením tzv. doručenky na poště, kdy pověříte někoho z rodiny nebo blízké přátele k vyzvedávání pošty, totiž neřešíte úřední dopisy. Ty se na to nevztahují.

Co teď? Jediná možnost je datová schránka. Datovou schránku si mohou zřídit nejen podnikatelé, ale i fyzické osoby. Stačí být online a můžete si dopisy přečíst odkudkoliv.Tak jsem si i já pro klid duše zařídila datovou schránku, která je zdarma.  Mám ji už pět let a jsem spokojená. Schránka se mi hodí i nyní, když jsem zpátky doma. Ušetří mi spoustu času běháním na poštu. Navíc se díky ní mohu podívat na přehled dob důchodového pojištění přihlášením do ePortálu ČSSZ. To bez datové schránky nelze. Pokud by vás to zajímalo, návod najdete ZDE.

Ještě před zřízením datové schránky mám pro vás důležitou informaci! Pokud si podáváte daňové přiznání sami, např., když podnikáte nebo máte při zaměstnání vedlejší příjem, musíte podávat daňové přiznání už pouze elektronicky přes onu datovou schránku.

Jak jsem postupovala:

  1. Zašla jsem osobně na Českou poštu, kde mají Czech POINT (momentálně skoro všude) nebo na místních úřadech či u notářů.
  2. S sebou si nezapomeňte vzít doklad totožnosti – občanku nebo pas.
  3. Žádost mi na místě hned vyřídili a do ruky jsem dostala potvrzení o zřízení datové schránky.
  4. Doma si zkontrolujte e-mailovou schránku, kam vám pošlou další informace.
  5. Heslo je potřeba každé tři měsíce měnit.
  6. V režimu zdarma se doručené zprávy po třech měsících mažou, proto si ty důležité vytiskněte.
  7. Nastavila jsem si zasílání upozornění o došlé poště na soukromý e-mail, abych nemusela přímo do schránky.
  8. Doporučuji se tam jednou začas podívat, aby vám něco neuniklo. I když zprávu neotevřete považuje se za doručenou. Odborně se tomu říká doručení fikcí.

Život v cizině beze strachu z prošvihnutí úředních zásilek

přeje Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

e-mail: hello@adelakubesova.cz

Adéla
Ve 40 letech si odjezdem do milované Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila zoufalou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, byly další dva na pozici pečovatelky a hospodyně.
Svou vášeň pro angličtinu přenáší na ostatní jako jazyková trenérka.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její příběh najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše román o svém působení v Anglii jako chůva s názvem AU PAIR VE 40.

Chceš odjet do Anglie, ale ze strachu ještě trčíš doma? Přestaň být za to na sebe naštvaná a místo toho načerpej energii k činům.

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Posune vás blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.

Zmírní vaše obavy.

V Anglii to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!

Zlepšila jsem angličtinu, navštívila plno krásných míst a vydělala nějako tu libru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *