Adéla  Kubešová

Milovnice Anglie a jazyková koučka

Nejrychlejší cesta Na a Z letiště Václava Havla v Praze

Nechcete zmeškat letadlo a za taxi se vám nechce dávat peníze? Mám pro vás nejrychlejší trasu na pražské letiště hromadnou dopravou.

    • Nejrychlejší možnost je využít autobusů Airport Express, které mají stanici u Fantovy kavárny nad stanicí metra a vlaků s názvem Hlavní nádraží. Metro „C“. Více info na webu Dopravních podniků ZDE>>. 
    • Airport Express jezdí mezi 6.30 – 22.00 hod. Cesta na letiště odtud trvá cca 35 minut. Jízdenka můžete koupit přímo na pokladně ČD, vyjde levněji, stojí cca 42 Kč. Přímo u řidiče je za cca 60 Kč. Pozor! Neplatí zde běžný tarif integrované hromadné pražské dopravy, tedy ani Open karta, dnes už Lítačka. TIP pro mimopražské: Lístky můžete koupit i online nebo spolu s lístkem na vlak, pokud budete cestovat do Prahy vlakem.
    • Druhá varianta je dopravit se na stanici metra „A“ (zelená barva) Nádraží Veleslavín, směr Nemocnice Motol. Tady přestupte na autobus 119 a po pár stanicích jste na letišti (jízda trvá cca 20 min.). V roce 2017 přibyl ve stanici konečně i výtah. Na jaře 2015 byl zahájen provoz na prodloužené trase metra A. Doprava na letiště je nyní mnohem pohodlnější a hlavně bez zbytečných tlačenic v narvaném autobuse (já vím, jak kdy).

 

TIP pro všechny, kdo letíte do Velké Británie:

létá se z Terminálu 1. Pozor na to při výstupu z autobusu.

 

Cesta zpátky domů. Ale co když přiletím zpátky na letiště pozdě v noci? Jede vůbec něco?

Uklidním vás, v tomto případě využijte noční linku autobusu číslo 910 (dříve 510). Stanice je přímo před Terminálem č. 1. První noční spoj odjíždí ve 23:52 ve všední dny, o víkendu trochu později. intervaly jsou cca 30 min. Autobus vás doveze až do centra na I. P. Pavlova a dál pokračuje směrem do Krče.

Šťastnou cestu! Safe journey!

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla
Ve 40 letech si splnila sen a odletěla do Anglie, kde prožila 3,5 roku jako Au Pair, pečovatelka a hospodyně.
Mluví anglicky a svou vášeň přenáší na ostatní jako jazyková koučka.
Je autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Své zkušenosti sdílí v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její příběh najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu Ženy ve světě.

Chceš odjet do Anglie, ale ze strachu ještě trčíš doma? Přestaň být za to na sebe naštvaná a místo toho načerpej energii k činům.

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

Posune vás blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.

Zmírní vaše obavy.

V Anglii to nebylo jednoduché, ale stálo to za to!

Zlepšila jsem angličtinu, navštívila plno krásných míst a vydělala nějako tu libru.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *