ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Odjeďte do Anglie dokud to jde. Britové si odhlasovali Brexit!

Dnešní svět nabízí nespočet možností, kam odjet za lepší angličtinou, pracovat, cestovat, poznávat nové lidi a odlišnou kulturu.

Proč tedy zrovna do Anglie? 

Velká Británie je z nich nejjednodušší a nejspolehlivější cestou, jak se dostat do zahraničí, zatím. ČR patří mezi státy Evropské Unie, stejně jako Velká Británie, která ale už zahájila proces výstupu z tohoto evropského společenství.

Ještě stále nejsou požadována víza ani v cestě nestojí jiná další omezení, jako je tomu například u výjezdů do Kanady, Ameriky nebo do Austrálie. Tato šance už nebude navždy. Velká Británie si odhlasovala v referendu výstup z Evropské Unie tzv. Brexit. Než se vše dá do pohybu, je tu ještě pár let, které nám tuto možnost dopřejí. Proto doporučuji déle neváhat a odjet co nejdříve.

Kde je Velká Británie?

Spojené království Velké Británie (United Kingdom) a Severního Irska se rozprostírá na britských ostrovech, které se nacházejí severozápadně od evropského pobřeží.

Země se skládá ze čtyř celků:

  • Anglie
  • Skotska
  • Walesu
  • Severního Irska.

Velká Británie je světovou velmocí číslo 1 a tahounem světové ekonomiky.

Londýn, hlavní město Anglie, leží na jihovýchodě země na řece Temži a patří mezi nejnavštěvovanější místa na světě. Má osm miliónů obyvatel.

Na jaké úrovni musí být angličtina před odjezdem? Angličtinu stačí ovládat pouze na základní úrovni. Pokud jedete jako au-pair, opatrovníci seniorů, zvířat, hospodyně nebo zahradníci/e máte bydlení i jídlo zajištěno u hostitelské rodiny zdarma. Když se vám zasteskne po českých luzích a hájích, lze snadno navštívit rodinu a přátele. Cesta letadlem trvá hodinu a půl a ceny letenek jsou příznivé. Zpáteční se pohybují už okolo dvou tisíc korun, pokud neletíte o velikonocích nebo o vánocích (pak jsou ceny vyšší). O tom, jak a kde hledat pozice v Anglii píši v tomto článku.

Možnosti do budoucna jsou otevřené, ale nemusí to tak být navždy. Ještě můžete po první pozici zůstat žít v Anglii a najít si práci nebo začít podnikat. Kdo chce pracovat a je ochoten pro to něco udělat, ten si ve Velké Británii uplatnění stále najde.

Zvláště pro ženy střeního věku je Velká Británie jednou z mála šancí, jak se dostat do světa. Není tu věkové omezení ani nutné splnění dalších podmínek (být bezdětná, svobodná, ovládat angličtinu na pokročilé úrovni a mít větší finanční hotovost na bankovním účtu). To byl i můj příběh.

Adéla

Tagy:
Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *