ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Právě se přibouchly dveře za nabitým rokem 2017! Jaký byl?

Je za mnou další rok! Druhý, který jsem prožila zpátky doma, po návratu z mého 3,5letého pobytu v Anglii, kam jsem odjela ve 40 letech jako au-pair.

Věci se dávaly do starého režimu pozvolna. Teď konečně cítím, že jsem opět „doma“. Většinou prý trvá rok, než si člověk zvykne, mně to vzalo roky dva. Stále však hledám své místo na slunci…

Stalo se toho hodně! Osobní setkání s Markem Dzirasou na přednášce VŠE (jsem pyšná na podpis v knihách osobního rozvoje Mark Dzirasa 21 dnů a Mark Dzirasa Cesty poznání). Článek najdete zde.

Terezou Kramerovou , doma mě už od Vánoc hřeje její kniha Dívka s havraními křídly. Terezu jsem potkala v Léčivém divadle herečky Gabriely Filippi (hluboké a zároveň vtipné představení „Chlapec, který viděl pravdu“ o skutečném příběhu malého kluka, který viděl duchy i skryté myšlenky druhých).

Vychutnala jsem si osobní předání knížky výživové poradkyně Štěpánky Čápové Štěpánčina cukrátka aneb vánoční cukroví tak trochu jinak v MyRaw Café v Dlouhé ulici.

Úspěchy střídaly neúspěchy, veselé věci smutné, přišly i zdravotní lapálie, ale tento rok se šťastnou 7 na konci jsem prožila až do morku kostí. A o tom to je!

Žít naplno svůj život! To jsem ocenila, až když jsem jako aupair, pečovatelka či hospodyně v Anglii žila životy cizích lidí.

 

Není samozřejmostí žít svobodně svůj život, to bylo jedno z velkých AHA poznání, které jsem získala životem v cizině.

 

Splnila jsem si velký cestovatelský sen! Podívat se do rodiště A. Christie na Anglickou riviéru a zároveň oprášit angličtinu na dvoutýdenním jazykovém kurzu.

Škola LAL Torbay v Paigntonu

V létě jsem spolu se sestrou a synovcem nasávali řeckou atmosféru na ostrově Zakynthos.

Jak pokračoval můj osobní projekt o životě v Anglii a angličtině? Dál jsem pokračovala v psaní článků na tento blog i na blog Žen ve světě a také přidávala příspěvky na fanouškovské stránky S radostí do Anglie, Angličtina bez učebnic nás baví a Žen ve světě. Pokud ještě nejste členy, jste vítáni! Také jsem začala pomáhat s angličtinou kamarádům, což mi dělá velkou radost a určitě v tom budu pokračovat.

VÝLETOVALA JSEM! A to hlavně do Německa, kde jsem nebyla spoustu let. V dubnu jsme se sestrou nemohly nabažit omamné vůně orchideí v německých Drážďanech. Následoval několikadenní rodinný pobyt v krásném historickém městě Augsburgu (Bavorsko). S tetou jsme vyjely do Annabergu, na zámek Schwarzenberg (Sasko) a na výlet do Rakouska (viz. níže).

Na zámku Moritzburg, kde se točila nej pohádka Popelka, jsem si vyzkoušela Popelčin střevíček. Splněný holčičí sen!

Moc se mi líbil výlet do Rakouska. Nejdříve jsme se s tetou namlsaly čokolády v čokoládovně Hauswirth ve městečku Kittsee, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku. K jejímu vzniku se váže zajímavý podnikatelský příběh s překvapivým koncem. Čokoládovnu založil Franz Hauswirth v roce 1949, který nejdříve vlastnil ve Vídni cukrárnu. V pivnici náhodou objevil formy na odlívání čokoládových figurek, s kterými začal experimentovat a vyrábět figurky z čokolády, které prodával i do ostatních cukráren. Staly se takovým hitem, že je začaly prodávat i supermarkety! Cukrárna už se poté věnovala jen výrobě čokolády a úplně přestala vyrábět cukrovinky. Chytrý tah od Franze, že? Navíc v 60. letech přestěhoval čokoládovnu do svého rodného města a dal tak práci místním lidem. Postupně rozšířil sortiment i o slavné banánky v čokoládě, pralinky a sušené ovoce v čokoládě. To mi chutnalo nejvíc, hlavně švestky a hrušky.

Ideální před následující procházkou rozlehlým parkem v Laxenburgu v anglickém stylu (po roce 1780), který byl můj šálek čaje. Nebyla jsem sama! Císařovna Sissi se tu proháněla na koni velmi často. Obklopuje ho „pohádkový“ vodní zámek Franzensburg, největší tahák tohoto kraje.

Český Krumlov a Otáčivé hlediště 19. srpna mě opět nadchlo! Tentokrát hra Ženy Jindřicha VIII. aneb chudák král (em). Úžasný byl Petr Rychlý ve dvojroli krále Jindřicha (anglický vládce ze 16. století) a hospodského Jindry. Rok 2017 byl hodně bohatý na divadelní zážitky (jedno z předsevzetí do roku 2017, které jsem si splnila do dna). Proto jsem sepsala samostatný článek Rok 2017 divadelním kukátkem.

Jak jsem si vedla pracovně? Do října jsem byla zaměstnaná, ale pracovní poměr jsem už dál neprodloužila. Plusem bylo, že jsem na recepci ambulance zdravotnického zařízení uplatnila angličtinu. Mínusem byl neustálý stres a nevhodná pozice pro má bolavá záda.

Proto jsem dva týdny před Vánoci strávila na RHC klinice a intenzivně rehabilitovala. Naučili mě tam cviky přesně na moje potíže a vytvořenou sestavu cvičím každý den doma. To je pro mě největší úspěch roku 2017! Budu pokračovat v SM (spirální mobilizace) cvičení Dr. Smíška s lanem pod vedením cvičitelky Martiny Jíchové a ve Vyprošťováku fyzioterapeutky Markéty Strnadové.

 

Přeji vám úspěšné vkročení do nového roku 2018, hodně zdraví, lásky a realizování i těch nejbláznivějších a nejtajnějších přání ať už je to ovládnutí angličtiny, odjezd do Anglie či cokoliv chcete!

MÁ PŘEDSEVZETÍ DO ROKU 2018:

  1. Napsat knihu o mém ročním působení v Anglii jako Au Pair
  2. Pokračovat ve zdokonalování své angličtiny
  3. Předávat mé znalosti z Anglie dalším
  4. Učit angličtinu
  5. Denně cvičit sestavu na záda a posílit tak ochablé břišní svaly
  6. Zrealizovat 6týdenní výzvu „challenge“ (čalenč), kdy budu jíst potraviny bez lepku (slibuji si od toho zjištění, zda mé dlouholeté potíže s acné nejsou zapříčiněny intolerancí lepku)
  7. Jíst zdravěji, zhubnout a optimální váhu si udržet

S láskou

Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *