ADÉLA  KUBEŠOVÁ

Milovnice Anglie a angličtiny

Prázdniny a 3 tipy, jak je strávit (nejen) v Anglii a platit jen za letenky

Mám pro vás tip na romantický film Prázdniny + 3 tipy, jak můžete cestovat po celém světě a platit jen za letenky. Film plný lásky v sobě skrývá velké životní AHA momenty. Inspirace především pro ženy, které nemají dostatečné sebevědomí a dávají před sebou přednost ostatním a rády by to změnily.

Americký film Holiday, Prázdniny začíná jednoho dne těsně před vánočními svátky. Hlavními hrdinkami jsou dvě mladé ženy, které žijí tisíce kilometrů od sebe a nemají ani ponětí, že ta druhá existuje. To se už brzy změní. Jednoho předvánočního dne se jejich osudy nezapomenutelně protnou. Od té chvíle už nikdy nic nebude stejné jako předtím. Naštěstí! Teď vám představím hlavní hrdinky příběhu.

Iris, angličanka, novinářka, chodí s kolegou a není jediná…

V Londýnské redakci novin The Daily Telegraph se novinářka Iris, Kate Winslet, na vánoční firemní párty dozvídá o zásnubách. Avšak ne o ledajakých zásnubách… Jde totiž o zásnuby Jaspera, v podání herce Rufuse Sewela, který ho brilantně zahrál. Muže, kterého Iris už tři roky nešťastně miluje. Její láska Jasper se ale bude ženit a ona není tou šťastnou nevěstou. Udržují spolu vtah-nevztah, ale teď je Iris v naprostém šoku. Všechny její naděje jsou pryč. Zhroucená jede domů, do domku kousek od Londýna v Surrey. Z trápení a černých myšlenek, jak ukončit život, ji náhle osvobozuje e-mail. Je to zpráva od Amandy, která odpovídá na nabídku vzájemné výměny domů během dovolené.

Amanda, američanka, workoholička, přítel ji podvádí se sekretářkou

Američanka AmandaCameron Diaz, Los Angeles, se právě rozešla s přítelem, Edward Burns, protože ji podvedl se sekretářkou. Hledá klidné místo, kam by mohla od všeho utéci a skrýt se před světem. Neustále vytížená majitelka úspěšného studia na filmové trailery si po letech konečně bere dovolenou. Irisin kouzelný domeček ve střední Anglii, uprostřed ničeho a hlavně bez mužů, jak ji ujišťuje Iris, se jeví jako ideální skrýš.

Iris na oplátku nemůže uvěřit, že Amanda žije v Los Angeles, kam se už dávno chtěla vypravit. Po rychlé výměně e-mailů je vše dohodnuto a obě ženy druhý den odlétají na dvoutýdenní dovolenou do neznáma.

Iris se nastěhuje do domu Amandy ve slunečném Los Angeles. Začíná si užívat luxusu Amandiny vily a seznamovat se s okolím a sousedy. Poznává také Milese, Jack Black, skladatele filmové hudby a Amandy spolupracovníka, který přijel vyzvednout věci bývalého Amandina přítele.

Pomůže opuštěnému sousedovi, neobyčejnému devadesátiletému staříkovi, bývalému slavnému scénáristovi Arthurovi, Eli Wallach. Rozhovory s ním Iris otevírají oči, začíná si více vážit sama sebe a přehodnocovat svůj vztah k bývalému příteli.

Arthur jí jednoho večera položí zásadní otázku: Proč se ve svém vlastním životě chováš jako „holka od vedle? Tam bys přece měla být hlavní hrdinkou ty!“

Iris Arthura připravuje na slavnost Spolku filmových scénáristů, které se doposud bránil. Mezitím se Miles rozchází s přítelkyní, která ho podvedla a také Iris je na chvíli na vážkách, když se v L.A. znenadání objeví bývalý přítel Jasper. Opět podlehne jeho kouzlu? Jasper jí říká jak moc mu chybí, jak se mu po ní stýská. Když se Iris dozvídá, že plány na svatbu jsou stále v plném proudu, není schopna slov. Ale jen na chvíli, než jí vše konečně dojde. Iris se mu konečně vzepře a pěkně od plic mu řekne vše, co si za tři roky jejich vztahu nikdy netroufla. Už se dál nenechá ovládat rozmary bývalého přítele, jeho sliby a manipulativním, sobeckým jednáním. Vezme svůj život konečně do svých rukou. Vše s ním definitivně skončí a tráví Vánoce s opuštěným Milesem, ze kterého se začíná stávat víc než jen dobrý kamarád.

Zatím se Amanda v zasněženém domečku v Anglii nechtěně zamiluje do Irisina bratra Grahama, herec Jude Law, který o odjezdu sestry nemá ani tušení a překvapí Amandu na cestě z baru. Věci vezmou rychlý spád a Amanda s Grahamem spolu stráví noc. Ani jeden se zpočátku nechce vázat a berou to jen jako jednorázové zpestření života. Vždyť Amanda za pár dní zase odletí na druhý konec světa a Graham se zase nesvěří Amandě, že je vdovec s dvěma dcerkami, Sophií a Olivií. Láska je však mocná čarodějka a má pro ně jiné plány.

Vy, kteří se chcete nechat překvapit, jak film dopadne, přeskočte na slíbené závěrečné tipy, jak cestovat a vydat peníze jen za letenky nebo jízdenky.

Film končí happy endem, kdy v Anglii všichni společně, Iris, Miles, Amanda a Graham i s dcerami, tráví Silvestra.

Chcete i vy cestovat, poznávat nové lidi, kulturu, zvyky? Nemáte zrovna dostatek finančních prostředků? To vůbec nevadí. Pokud vás tento film inspiroval a uvažujete o podobné dovolené, třeba na druhém konci zeměkoule, koukněte na odkazy dole.

MÁM PRO VÁS 3 TIPY, jak zažít podobnou výměnu a podívat se například do krásné Anglie.

  1. Homeswap Holidays – Výměna domů, www.lovehomeswap.com
  2. Flatswap Holidays – Výměna bytů, www.homeexchange.com
  3. Zaregistrujte se na sociální síť CouchSurfing, www.couchsurfing.org. Najdete si nové kamarády z celého světa,  kteří vás zdarma nechají bydlet u sebe doma, provedou vás městem, dají tipy na výlety, na zajímavá divadelní představení, filmy, akce. Očekávají za to sdílení vaší kultury a vyprávění o vaší zemi. Dalším nemalým bonusem tohoto programu je zlepšení angličtiny a poznání nových přátel, které třeba zase vy pohostíte u vás. Projekt byl spuštěn 1. ledna 2004 a má okolo 3 milionů členů. Na stránkách stačí vyplnit svůj profil, jazykové znalosti a zadat o jakou zemi máte zájem.
Adéla
Dotazy a zážitky pište dolů do diskuze nebo na e-mail:hello@adelakubesova.cz
Adéla

Ve 40 letech jsem si splnila životní sen a odletěla do Anglie, kde jsem žila a pracovala celkem 3,5 roku. Nejdříve jako aupair, pak na pozici pečovatelky a hospodyně.

Jsem autorkou eBooku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie.
Sepsala jsem všechny své zkušenosti do praktického manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.

Můj příběh najdete zde.

0
tihle už se strachy nenechají odradit!

Stáhni si zdarma e-book:

Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie

E-book vás posune blíže k rozhodnutí, zda odjet nebo neodjet do Anglie, zmírní vaše obavy a strachy. V Anglii to nebylo vždy jednoduché, ale stálo to za to! Zlepšila jsem si angličtinu, navštívila plno krásných míst, vydělala nějako tu libru a našla sama sebe.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *