Angličtina a Anglie s Adélou

Angličtina – tipy pro vás

Doporučuji si udělat test vaší úrovně angličtiny a dle výsledku se zamyslet, zda je ještě před odjezdem nutné zapracovat na svých znalostech. Pokud ne, poklepte si na rameno, řekněte si I am amazing a hoďte si nohy na stůl! Těm méně šťastným nezbývá než číst dál.

Pokud chcete s angličtinou začít od nuly nebo stále tápete a potřebujete najít světlo v tunelu, doporučuji si přečíst můj tip na knihu Davida Grubera: Angličtina 100 + 10 jednoduchých rad v tomto článku.

Moje osobní zkušenost je taková, že největší účinek, hlavně na počátku učení, mají intenzivní kurzy naživo. Těmi proto v článku začínám. Chápu, že ne všichni máte čas nebo peníze chodit na kurzy a proto se v druhé půlce článku zaměřuji na on-line možnosti, jak výrazně pohnout se svou angličtinou.

6 dní do odjezdu…Anglowille kurz

To je za 5 minut dvanáct. Můžete ještě stihnout třeba intenzivní kurz v České republice v hotelu Buchlov, kdy absolvujete 70 hodin aktivit v anglickém jazyce s rodilými mluvčími z celého světa. Více informací o cenách a termínech zde.

 7 dní do odjezdu…angličtina s pomocí odborníka na zrychlené učení

Angličtina s hypnózou

Rychlá a vysoce efektivní možnost před odjezdem do Anglie, pokud máte finance. Kurz je veden lektorkami vyškolenými dle metod Libora Činky, psychoterapeuta a odborníka na zrychlené učení. Jde o týdenní celodenní intenzivní ponoření do angličtiny. Jsou na výběr dvě úrovně, začátečníci a pokročilí. Více informací zde.

5 týdnů do odjezdu…jazyková škola LITE

Absolvovala jsem před odjezdem do Anglie 5 měsíců v jazykové škole LITE. Mají více škol po celé ČR, já jsem chodila do pražské pobočky v Opletalově ulici číslo 36, ze stanice metra Hlavní nádraží projděte parkem. Jazyková škola LITE má motto “mluvit, mluvit, mluvit”. Tím se také po celou dobu výuky řídí a dokážou rozmluvit kohokoliv. Při zápisu vás čeká test, dle kterého vás rozřadí do jedné z 9 úrovní, od úplných začátečníků až po pokročilé.

Jedna úroveň trvá většinou 5 týdnů. Dochází se 3x – 2x týdně po 4 vyučovacích hodinách. Je možno zvolit letní nebo zimní intenzivní 7denní nebo 10denní kurzy v období jarních nebo letních prázdnin. Je tu k dispozici půjčovna zjednodušených knížek s audio nahrávkami.

Přijďte na ukázkovou hodinu zdarma (každé úterý a čtvrtek), na kterých si vyzkoušíte unikátní styl výuky. Volně k dispozici na webu jsou slovíčka a fráze s tématy, angličtina na letišti, v restauraci, v obchodě…

Další mé tipy na procvičení angličtiny ON-LINE:

Help For English

Český web zdarma Help for English, kde je vše jasně vysvětleno.

Duolingo

Duolingo je web, kde zdarma formou hry zlepšujete svou angličtinu. Jsou tu i obrázky a přehraje se vám anglická výslovnost. Nyní už i v českém jazyce.

Landigo

Zaregistrujte se na Landigo a zdarma budete dostávat denní dávku angličtiny přímo do vaší e-mailové schránky. Stačí vybrat svou úroveň (ze 3 nabízených) a jít na to! Slovíčka, která neznáte si hned najdete.

English Today

Zdarma ucelený kurz angličtiny English Today s rodilými mluvčími. Látka se probírá od úplných základů až po pokročilé. Do každé lekce vás uvede videopříběh ze života mladých lidí. Na to navazuje vysvětlení použité gramatiky a další diskuze na různá témata. Kurz je celý v anglickém jazyce. Mají i kurz obchodní angličtiny.

EngVid

Na EngVid  si zdarma najděte vašeho oblíbeného učitele, nebo jich prostřídejte více, a učte se s rodilými mluvčími. Ke každé minilekci je k dispozici test.

Online kurz Anglicky Fantasticky

Kurz se otevírá 2x ročně. Aktuální informace zde. Skvělá příležitost pro věčné začátečníky a ty, kteří se chtějí posunout v angličtině mnohem rychleji, než to umožňují běžné metody. Kurz vyvrací mýty o talentu na jazyky, závislosti úspěchu na věku, ale i potřebu si nová slovíčka opakovat „do zblbnutí“.

Kurzem jsem sama na podzim roku 2014 absolvovala a nadchl mě. Hravou formou příběhů, jsem do sebe vstřebávala angličtinu pomocí emocí a zapojení všech smyslů. Tak si náš mozek pamatuje už natrvalo, jak říká Libor Činka.

TIP: Poslouchejte angličtinu se sluchátky na uších. Je to velký rozdíl, budete překvapeni.

Přidejte se k nám do skupiny na FB Angličtina nás baví, která je určena především začátečníkům a mírně pokročilým.

Adéla

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i Vy mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a domluvili se."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem AU PAIR VE 40 a ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.