Angličtina a Anglie s Adélou

Bristol očima výletníků!

Floating Harbour – městský přístav s promenádou

Romantická procházka podél vody s nekonečným zástupem hospůdek, restaurací, kavárniček… Najdete tu plno stánků se suvenýry. Já si tu koupila růžový látkový závěs na zeď s citací mého oblíbeného Dalajlámy. Koupí jsem navíc podpořila africké děti. Tak jsem měla dobrý pocit.

 

Cliftonský visutý most – symbol Bristolu

Celosvětově proslulý most přes soutěsku řeky Avon, Clifton Suspension Bridge mě nadchl. Když jsem ho poprvé uviděla, byla jsem ohromena jeho krásou a monumentálností s kterou se tyčí nad řekou.

Zašla jsem si i na věž na kopci nad mostem. Je odtamtud nádherný výhled!

 

ZOO

Nechybí ani menší, celkem pěkná zoologická. I když mám-li být upřímná, tak se s pražskou nedá vůbec srovnávat. Nejvíc mě jako vždy nadchli tučňáci.

 

Street art a Graffiti

V ulicích se setkáte s prací umělců na každém rohu, nevyjímaje maleb na domech v podobě originálních Graffiti. Máte možnost prohlídky Street-art walking tour.

Bristol Cathedral

V samotném centru Bristolu určitě stojí za návštěvu katedrálaBristol Cathedral, nacházející se na ulici College Green ve východní části města. Otevřeno mají 365 dní v roce. O sobotách je možnost zúčastnit se komentované prohlídky Guided Tours. Jsou zde překrásné malby a kavárna, kde si můžete dát něco na zub.

Přístav a parník SS Great Britain

V Bristolu je třetí největší přístav Velké Británie pro námořní lodě. Město vzniklo v 10. století jako centrum obchodu a už ve středověku tu byl významný přístav. SS Great Britain je první loď s železným trupem a s pohonem pomocí lodního šroubu na světě. Postavena byla v roce 1843 Isambardem Kingdomem Brunelem. Ve své době urazila přes milión námořních mil a převezla do Austrálie přes 15 tisíc emigrantů. Je kanálama propojen s Temží.

 

Z Bristolu si vlakem určitě zajeďte na výlet do lázeňského města Bath. Je to slabá půlhodinka. Žila jsem v Bathu rok a určitě doporučuji navštívit. Článek, jak se do Bath dostanete a co tam stojí za vidění je ZDE.

S radostí Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i Vy mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a domluvili se."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem AU PAIR VE 40 a ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.