Angličtina a Anglie s Adélou i pro 40+

Nový web je na světě! Do roka a do dne!

Zásnuby proběhly minulý rok v červnu

Po několikaměsíční známosti jsem se zasnoubila a celý následující rok s napětím pozorovala, jak a kam se můj život může ubírat, když do toho nakonec opravdu „praštím“.

Nebyla to taková ta nerozvážná láska, nekoukající napravo ani nalevo. Vše jsem si potřebovala pořádně projít hlavou a nechat nějaký čas uležet.

Svatba podruhé?

DSCN3726

Nechtěla udělat stejnou „chybu“ a skočit do svazku s hlavou v oblacích. Tak to bylo poprvé. Tehdy se konala má svatba s první láskou. Psal se rok 1992. Bylo mi sladkých dvacet a starosti bylo to poslední, na co bych myslela.

Obřad proběhl na romantickém Vyšehradě. Měla jsem celý život před sebou a nenapadlo mě, že nějaké problémy mohou přijít.

Největší mou „starostí“ bylo vybírání prstýnků nebo obstarání krásných princeznovských svatebních šatů

Jak jsem mohla být tak naivní? Nejspíš mi láska nasadila růžové brýle, a že jsem byla do svého nastávajícího zamilovaná až po uši, si cvrlikali i vrabci na střeše.

Nebe se zdálo být bez mráčků. Happy end se však nekonal. Dva roky od svatby a rok od narození našeho syna se manželství definitivně rozpadlo. Zhroutil se pro mě celý svět, ale to by bylo na jiné vyprávění!

To už odvál čas, a já už se zase umím radovat ze života

DSC_4667-JPGcol

Ne, vdávat se opravdu nebudu. Omlouvám se, jestli jsem tě zklamala a vidělas mě se závojem. I když mám pocity hodně podobné a šimrání motýlků v břiše mě v těchto dnech provází neustále.

Očekávám jen to nejlepší. Plány do budoucna mám velké.

Jak to tedy je?

Abych vás uvedla do obrazu. Jedná se o můj vznikající projekt, jak pomoci a inspirovat ostatní. Především ženy, kterým už také není „dvacet“a jsou nespokojení se svým stylem života.

A nechtějí život jen „dožít“. Chtějí si plnit sny, naučit se anglicky, cestovat. A v neposlední řadě si v cizině vydělat nějakou tu libru.

Chtějí začít realizovat svá přání, odložená někde v šuplíku. Léta se starali o ostatní a na sebe už jim mnoho času a sil nezbývalo. Nastal čas s tím něco udělat.

Rádi byste změnili svůj život od základů, naučili se anglicky a třeba i odjeli do Anglie?

Ale máte obavy, že byste to nezvládli?

Podělím se s vámi o své začátky v Anglii jako Au Pair ve 40.

Budu vyprávět své zážitky jako pečovatelka v Anglii.  V blogu sdílím své příběhy z plnění si cestovatelských snů.

Myslím, že se máte na co těšit.

Připojit se také můžete k naší skupině na Facebooku Angličtina nás baví a  S radostí do Anglie.

Psst. S něčím se vám svěřím. Jde o mou srdeční záležitost.

Pokud s vámi mé vyprávění souzní, další příspěvky můžete najít právě na tomto blogu.

Rok na zkoušku a pak se uvidí

Je to přesně rok, co jsem si zaregistrovala doménu se svým jménem a nechala ji „zatím“ u ledu.

Začala jsem snít a spřádat plány do budoucna. V Anglii jsem tou dobou žila přes dva roky. Měla už plno zkušeností a zážitků, kterých mi bylo líto nechat si je jen pro sebe, když mohou pomoci i ostatním.

 

Přišel na svět můj projekt S radostí do Anglie.

Pozorovala jsem, zda mě to bude bavit a naplňovat.

Měsíce, kdy jsem bez zaváhání cítila, že je to to pravé střídaly pochyby. Psala jsem první články a a sledovala, jak na mě bude vše působit.

Jelikož jsem úplný nováček ohledně techniky a počítačů, je pro mě vše okolo webu velká výzva, jak by řekli Britové big chalenge.

Tou dobou mi v e-mailové schránce začaly přistávat dotazy, hlavně od žen, které by se rády do něčeho podobného pustily. Jenže neví, kde začít, a co vše je k tomu potřeba. Navíc mají obavy z radikálního kroku a vystoupení z komfortní zóny.

Bylo mi jasné, že pro začátek potřebuji webové stránky, kam budu moci jednoduše přidávat příspěvky, informace a fotografie z cest po Anglii.

A přesně takový se objevil, jmenuje se MioWeb. 

Pokud máte i vy koníčka a rádi byste vše sdíleli online, doporučuji si MioWeb vyzkoušet. Vše je propojeno s dalším systémem jako je Smartselling , což je systém pro rozesílání emailů atd.

 

Vzpomněla jsem si na sebe před několika roky

Naprosto ztracená v záplavě rad na internetu. Hodiny a hodiny pídění se po informacích. Mně pomohl hlavně web Lochneska, který spravuje Edita.

Řekli jsme si sladké ANO!

Rok je fuč a já už vím, že to smysl má a že tomu dám vše.

  • Vím, že to bude krásné a náročné zároveň.
  • Vím, že přijdou úspěchy.
  • Vím, že je vystřídají i méně příznivá období.

No a co? 

Můžeme zabránit životu, aby se vyvíjel a rostl? Vždyť změna a výkyvy, jsou jeho přirozenou součástí.

Já se rozhodně vzdávat nehodlám.

A co vy?

Rozhodla jsem se žít  s tím co je, tady a teď, a to tak, jak nejlépe dovedu.

Jdete do toho se mnou?

Anglie vás volá! Nenechte si ujet život!

 

DSCN1092

P. S. Teď mě odvolal požární hlásič, který se rozječel po celém domě jako siréna. Příznačná anglická „health and safety“, zdraví a bezpečnost nade vše, mě chtěla asi na něco upozornit. 🙂

P. S. S. Ono to s tou mou trpělivostí nebude pravděpodobně tak horké. Určitě ne tak, jako s tousty, které právě vyskočily z toustovače černé jako bota.

Píšu tenhle úplně první článek na blog a zároveň dělám k večeři pánovo oblíbené jídlo „full English breakfast“, tradiční anglickou snídani. Hlavně, že slanina, volská oka a žampióny nejeví známky úhony. Dávám nové plátky chleba do přístroje. Po chvilce vyskočí jako vojáci u Buckinghamského paláce.

Na notebooku stisknu tlačítko PUBLIKOVAT a s anglickým klidem a přáním dobré chuti, „enjoy your meal“ se hladově zakousnu do křupavé slaninky. 🙂

 

V mém druhém článku mám pro vás překvapení. 

Zvu vás na tour Londýnem po stopách Diany.

 

S láskou Adéla z Anglie

Milovnice Anglie a angličtiny

 

Dotazy a povzbuzení posílejte na e-mail:

hello@adelakubesova.cz

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i vy mohli splnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a přitom se domluvili."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem ZE ZOUFALSTVÍ DO ANGLIE aneb AU PAIR VE 40 versus ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže ke konečnému rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.