Do roka a do dne!

Zásnuby proběhly minulý rok v červnu (2014)

Po několikaměsíční známosti jsem se zasnoubila a celý následující rok s napětím pozorovala, jak a kam se můj život může ubírat, když do toho nakonec opravdu „praštím“.

Nebyla to taková ta nerozvážná láska, nekoukající napravo ani nalevo. Vše jsem si potřebovala pořádně projít hlavou a nechat nějaký čas uležet.

Svatba podruhé?

Nechtěla jsem udělat stejnou „chybu“ a skočit do toho s hlavou v oblacích, jako poprvé, když se konala svatba s mou první láskou. Psal se rok 1992. Bylo mi sladkých dvacet a starosti byly to poslední, na co bych myslela.

Měla jsem celý život před sebou a nenapadlo mě, že nějaké problémy mohou přijít. Obřad proběhl na romantickém Vyšehradě, ale romantika v reálném manželském životě se nekonala.

Největší mou „starostí“ bylo vybírání prstýnků nebo obstarání krásných svatebních šatů

Jak jsem mohla být tak naivní? Říká se tomu „love“. Láska mi nasadila růžové brýle, a že jsem byla do svého nastávajícího zamilovaná až po uši, si cvrlikali i vrabci na střeše.

Nebe se zdálo být bez mráčků. „Happy end“ se ale nekonal. Dva roky od svatby a rok od narození syna se manželství definitivně rozpadlo. Zhroutil se mi celý svět.

To už odvál čas, a já už se zase umím radovat ze života

Ne, vdávat se znova nebudu. Omlouvám se, jestli jsem tě zklamala a viděla jsi mě už se závojem. I když mám pocity hodně podobné a šimrání motýlků v břiše mě v těchto dnech provází neustále. Očekávám jen to nejlepší. Plány do budoucna mám velké.

Jak to tedy je?

Abych tě uvedla do obrazu. Jedná se o můj vznikající projekt, jak pomoct a inspirovat i ostatní ženy 40+, které jsou nespokojené se svým životem a nechtějí ho jen „dožít“. Rády by si plnily sny, odložené někde v šuplíku, naučily se anglicky a třeba i odjely do Anglie. 

Léta se staraly o ostatní a na sebe už jim mnoho času a sil nezbývalo. Pokud je to i tvůj případ, můžeš s tím něco udělat.

Ráda bys změnila svůj život od základů, naučila se anglicky a třeba i odjela do Anglie?

Máš obavy, že ty bys to nezvládla? Podělím se s tebou o své začátky v Anglii jako Au Pair ve 40. Budu ti vyprávět zážitky ze života pečovatelky a hospodyně v Anglii.  Na blogu sdílím i své příběhy z plnění si cestovatelských snů

Připoj se ke mně na Facebooku Angličtina pro blondýny a S radostí do Anglie.

Psst. S něčím se ti svěřím. Jde o mou srdeční záležitost. Pokud s tebou mé vyprávění souzní, další příspěvky najdeš právě tady.

Rok na zkoušku a pak se uvidí

Je to přesně rok, co jsem si zaregistrovala doménu se svým jménem a nechala ji „zatím“ u ledu. Začala jsem snít a spřádat plány do budoucna. V Anglii jsem tou dobou žila přes dva roky.

Měla jsem už plno zkušeností a zážitků, kterých mi bylo líto nechat si je jen pro sebe, když mohou pomoct i ostatním.

Tou dobou mi v e-mailové schránce začaly přistávat dotazy od žen, které by se rády do něčeho podobného pustily. Jenže neví, kde začít. Navíc mají obavy z radikálního kroku a vystoupení z komfortní zóny.

Přišel na svět projekt S radostí do Anglie

Pozorovala jsem, zda mě to bude bavit a naplňovat. Měsíce, kdy jsem bez zaváhání cítila, že je to to pravé střídaly pochyby. Psala jsem první články a a sledovala, jak na mě bude vše působit.

Jelikož jsem „počítačová blondýna“ a v počítačových technikáliích tápu, je pro mě vše okolo webu velká výzva, jak by řekli Britové „big challenge“.

Realizace

Bylo mi jasné, že pro začátek potřebuji webové stránky, kam budu moci jednoduše přidávat příspěvky, informace a fotografie z cest po Anglii.  A přesně takový se objevil, jmenuje se MioWeb.  Pokud máš i ty koníčka a ráda bys vše sdílela online, doporučuji si MioWeb vyzkoušet. 

Vzpomněla jsem si na sebe před několika roky

Naprosto ztracená v záplavě rad na internetu, nepomohly ani hodiny a hodiny pídění se po informacích.

Řekli jsme si sladké ANO

Rok je fuč a já už vím, že to smysl má a že tomu dám vše.

 • Vím, že to bude krásné a náročné zároveň.
 • Vím, že přijdou úspěchy.
 • Vím, že je vystřídají i méně příznivá období.

No a co? 

Můžu zabránit životu, aby se vyvíjel a rostl? Vždyť změna a výkyvy, jsou jeho přirozenou součástí. Já se rozhodně vzdávat nechystám.  Rozhodla jsem se žít  s tím co je, tady a teď, a to tak, jak nejlépe dovedu.

A co ty? Jdeš do toho se mnou?

Nenech si ujet život. Anglie tě volá!

V druhém článku tě zvu na tour“ Londýnem po stopách lady Diany, princezny lidských srdcí.

Adél

P. S.

Teď mě odvolal požární hlásič, který se rozječel po celém domě jako siréna. Příznačná anglická „health and safety“, zdraví a bezpečnost nade vše, mě chtěla asi na něco upozornit. 

P. S. S.

S mou trpělivostí to nebude tak horké. Určitě ne tak, jako s tousty, které právě vyskočily z toustovače černé jako bota. Píšu tenhle úplně první článek na blog a zároveň dělám k večeři oblíbené jídlo mého „anglického pacienta“ „Full English Breakfast“, jinak tradiční anglickou snídani

Hlavně, že slanina, volská oka a žampióny nejeví známky úhony. Dávám nové plátky chleba do přístroje. Po chvilce vyskočí jako vojáci u Buckinghamského paláce.

Na notebooku stisknu tlačítko PUBLIKOVAT a s anglickým klidem a přáním dobré chuti „enjoy your meal“ se hladově zakousnu do křupavé slaniny.

Adéla Kubešová
40+! No a? Změň svůj život, začni si plnit sny a třeba odjeď i do Anglie.

Pomáhám ženám rozmluvit se anglicky a žít život na plné pecky.

Ve 40 letech jsem si odletem do krásné Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl jako pečovatelka. Více o mně zde >>

Láká tě Anglie, ALE...? Pak právě pro tebe je e-book ZDARMA Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie.

Letíš do Londýna? Stáhni si ZDARMA PDF Cestovatelské desatero a cestuj s radostí bez zbytečných starostí.

Dotazy piš na e-mail hello@adelakubesova.cz.
 • Vidíš se už v letadle do Anglie, ALE máš strach?
 • S e-bookem ZDARMA budeš blíže ke konečnému rozhodnutí.
❃ TO CHCI ❃
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Stáhni si e-book ZDARMA

  Ještě váháš, zda odjet nebo neodjet do Anglie?
  Po přečtení e-booku "Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie"se posuneš blíž ke konečnému ROZHODNUTÍ.
  A co víc!
  Pokud do toho půjdeš, začneš dělat potřebné kroky k překonání obav a splnění svých snů a cílů.

 • TOP 5 článků
 • Rubriky
 • Je libo čerstvé křupavé články?
 • Chceš být v obraze?
 • Sleduj mě i na Instagramu