Angličtina a Anglie s Adélou zvláště pro 40+

Dobří holubi se vracejí…do Anglie?

… začátek roku 2017 prožívám své druhé jaro back home v Praze…

Poslední dobou mě to do mé milované Anglie čím dál víc táhne… Stýská se mi po anglickém přístupu k životu, mrkvovém dortu a zkrátka po všem.

V listopadu to budou už dva roky, co jsem se vrátila z 3,5letého pobytu v Anglii. Něco o tom je tady.

Už ne tam pracovat, jen se tam znovu podívat a nasát trochu anglického života, anglického jazyka a pozitivní energie. A taky mám ještě několik nesplněných tužeb, co musím v Anglii zažít a vidět.

Jedním z nich je Anglická riviéra na jihu Anglie v nádherném hrabství Devon. Tady se navíc narodila má oblíbená spisovatelka Agatha Christie, která přivedla na svět mé hrdiny Hercule Poirota a Slečnu Marplovou.

Těmito končinami jsme projížděli v srpnu 2013, když jsem se svými zaměstnavateli byla pozvaná na návštěvu do městečka Kingswear. Z auta jsem tehdy viděla jen nápis ENGLISH RIVIERA, který jsme míjeli na kruhovém objezdu a v dáli zahlédla třpytící se proužek moře. Wow! Sem se jednou musím podívat! To by byla krása!

Kingswear, Devon, ANGLIE

Když tak o tom přemýšlím, napadá mě spojit příjemné s užitečným (praktická žena ve mně se nezapře). Ideální by bylo oprášit angličtinu na jazykovém kurzu a zároveň si užít moře, památek a anglického venkova. No a kde jinde než právě na Anglické riviéře! To je ono!

Je tu ale několik velkých ALE:

  • Finance (V červenci letím do Řecka, vyjdou mi peníze na další dovolenou?)
  • Dovolená (V práci se žádá dopředu, dostanu termín, který budu potřebovat?)
  • Vhodný kurz ( Najdu kurz, který si sedne s termínem dovolené, mými finančními možnostmi a hlavně lokalitou na Anglické riviéře?)

I přes tato ALE mám takový pocit, že to vyjde a já si svůj sen splním. Ještě nevím přesně JAK, ale ono to nějak půjde. Vždyť já už něco vymyslím! Nebo ne?

Zda mé dreams will come true se dozvíte v dalším článku.

Máte nějaký sen? Podělte se v komentářích.

Adéla

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny pro začátečníky a mírně pokročilé, včetně sama sebe. Jsem "průvodkyní" do Anglie, abyste si i vy mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a domluvili se, a to i bez perfektní angličtiny."
Ve 40 letech jsem si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Jsem autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Mou cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píšu knihu na podkladě skutečných zážitků, kde líčím strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté (má sestra) a druhé 40leté (mě) s názvem ZE ZOUFALSTVÍ DO ANGLIE aneb AU PAIR VE 40 vs. ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže ke konečnému rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů