PROHLÉDNI SI FOTKY Z MÉHO ŽIVOTA A CEST

Sólo cestovatelka

Žila jsem ve třech anglických hrabství - Kentu, Somersetu a Suffolku . Všechna jsou umístěna v dolní části Anglie. Sever mě zatím minul, ale moc mě to nemrzí, protože počasí je tam prý oproti jihu chladnější a deštivější. Ve volných dnech jsem se vydávala na toulky a užívala si památek a krásných i tajemných míst. A až pojedeš do Anglie ty, můžeš se inspirovat v mých článcích a vydat se i mimo Londýn. Anglický venkov má rozhodně co nabídnout. Louky se stády ovcí, vyhlídky z mořských útesů a procházky podél pláže stojí za výlet. Budeš mít nádherné zážitky a krásné scenérie ti už navždy zůstanou nejen na fotografiích, ale především ve tvém srdci.

Explore England with me. Objev se mnou Anglii. 


Dobrodružství v Londýně

Většinu výletů jsem za svůj 3,5letý pobyt v Anglii podnikla sama. Avšak několikrát jsem krásy Anglie ukázala i synovi Pavlovi, s kterým jsme si užili plno dobrodružství, když za mnou přijel na dovolenou. Jedním z jeho velkých přání bylo vidět Londýn z výšky, konkrétně některá známá i méně známá místa. O našem "putování" jsem sepsala trilogii článků a až pojedete do Londýna vy, klidně můžete jít v našich stopách. V článcích najdete podrobné vedení, takže se neztratíte a budete mít krásný program. Enjoy your trip with us. Užijte si vaši cestu s námi. 


Romantické výlety po Anglii

Zvu tě na jih do Bathu, oficiálně druhého (pro mě úplně) nejkrásnějšího města celé Anglie. Tvé srdce zjihne v uličkách, kde se toulala i spisovatelka Jane Austen (Pýcha a předsudek). Anebo tě láká svézt se na pramičce? Vydej se do Cambridge. Co takhle nasát trochu historie Británie na prohlídce pohádkového Leedsu, který je usazen na ostrůvku? Začti se do mých toulek a vyber si svou příští destinaci. :) Safe travels! Šťastnou cestu!


Dostala jsi na cestách hlad?

Ochutnej tradiční anglickou kuchyni "English cuisine".

V článku pro časopis Apetit prozrazuji (zlo)zvyky, které by Britové možná raději ukryli pod pokličku. Angličanky netráví celé hodiny v kuchyni jako my. Co jsem vařila svému "anglickému pacientovi"? Pochutnej si s námi a vyzkoušej dva snadné tradiční pokrmy. Recepty najdeš v článku. Enjoy your meal! Dobrou chuť!


Kazila ti pobyt v Anglii špatná angličtina? 

Příště už to tak nemusí být. Přijeď si ji vylepšit na některý z jazykových kurzů přímo do Velké Británie. Kde jinde se učit anglicky, když ne v zemi, kde vznikla. Jak vybrat, zařídit a užít si ho na maximum jsem na základě vlastních zkušeností sepsala hned do několika článků. Vytěž z pobytu, díky mým radám a prověřeným tipům, co nejvíc. Back to school! Zpátky do školy!

Nemůžeš teď odjet do zahraničí? Nemáš čas anebo peníze na kurzy v ČR? Využij nabídky moderní doby. Studuj ONLINE odkudkoliv a kdykoliv, třeba i z gauče. Stačí 20 minut denně. P. S. Sama jsem se tak úspěšně připravila na zkoušku z angličtiny.

Mezi výukou jsem v pohodě stihla i výpravy do neznáma

Lekce angličtiny za školními škamny střídaly procházky po okolí. Přepravovala jsem se i lodí, autobusem nebo vlakem. Nasávala čerstvý přímořský vzduch a místní speciality, včetně právě vylovených mořských plodů jako byly garnáty "shrimp" (čti šrip) anebo krevety "prawns" (čti próns). Hlavním rozdílem je, že krevety jsou větší.

Do vzdálenějších končin nás odvezl školní minibus s vtipným průvodcem a řidičem v jedné osobě. Podívali jsme se i na Land's End v anglickém hrabství Cornwall, kde foukal silný vítr.

DVĚ POSELSTVÍ Z KONCE SVĚTA

Chceš slyšet nejdřív to dobré anebo to špatné? :)

Jak si přeješ. Začnu tou špatnou zprávou.

KONEC! Můj život se zhroutil. Už nemůžu dál. Nevím, co budu dělat, ale pokračovat v takovém životě už nezvládnu ani minutu a vlastně ani nechci.

Jsi teď v podobně tíživé životní situaci? Hlavou se ti honí černé myšlenky, jako mně před pár lety? Pracovala jsem jako zdravotní sestřička na směny v nemocnici a doma na mě čekala další role mámy samoživitelky. Sny jsem zamkla do 13. komnaty a uzavřela na 1 000 západů na mnoho let.

Ale ve 39 letech, 3 měsíce po synových 18. narozeninách, jsem už takové přežívání dál nemohla snášet a dala v práci výpověď. A to přesto, že jsem neměla žádný plán ani jinou práci. Nejdřív jsem neměla ani potuchu, co budu dělat. Toužila jsem jen spát a spát a nic nedělat, nic neřešit, na nic nemyslet. Po nějaké době v totálním útlumu jsem pomalu začala splétat nitky svého nového života.

Když jsem hledala méně náročnou práci, narazila jsem na překážku, která se jmenovala angličtina. Nevzdala jsem to, naopak. Splnila jsem si svůj dávný sen. Žít nějaký čas v krásné Anglii a z nutnosti naučit se anglicky, se stala vášeňTeď to samé mohu pomoci splnit i tobě.

Život je neustálá změna! To je jediná jistota, kterou máme.

Dobrá zpráva je, že kde něco končí, tam musí něco nového začít.

KONEC JE VLASTNĚ NOVÝM ZAČÁTKEM.