Angličtina a Anglie s Adélou i pro 40+

Jak jsem v Anglii udělala díru do stropu

Nejsou všechny dny v Anglii zalité sluncem. Většinou vyprávím o krásných výletech, o zajímavých zážitcích, o lidech, které tu poznávám. Dnes to bude jinak, chci se s tebou podělit o hodně nepříjemnou událost, která se mi stala při práci pečovatelky u manželského páru.

I to patří k životu a nejen v Anglii a to nejen tady.

Věděli jste o tom, že v Anglii mají koupelny a záchody dřevěnou podlahu? Já ne! Až do jednoho osudného horkého červencového dne. Ano, věřte nebo ne, dva týdny v Anglii nespadla ani kapička, to nikdy nevěští nic dobrého. 🙂

Právě mi skončila dopolední služba pečovatelky. Je vedro k zalknutí, chci si dát rychlou sprchu a vyrazit někam na vzduch na procházku. Více o mém životě v Anglii si můžete přečíst ZDE.

Sprcha je úplný balzám a tak si vodní osvěžení užívám trochu déle než obvykle… Vylezu ze sprchového koutu a zjišťuji, že podlaha je celá mokrá. No nic, vezmu hadr a vše vytřu. Hodím na sebe rychle šaty a už si to mažu loukou okolo stáda ovcí, krav a lidí venčících psy. Prostě pohoda!

 20130531_174653
Nádherným pocitům je konec, když po příchodu z procházky vidím v hale kýbl,
do kterého skapává voda. Malér! Paní se mě samozřejmě hned ptá, co se stalo. Snažím se o vysvětlení a omluvu. Naštěstí mi ani nevynadá, ještě netušíc budoucích následků.
Na druhý den pokračování.
Vidím, že trochu popraskal strop v hale pode mnou a s úžasem hledím na dřevěné laťky prosvítající skrz. Aha! Ono je to ze dřeva! To co česká podlaha z betonu a dlažby úplně bez problémů snese je o něčem jiném v Anglii, kde mají podlahu ze dřeva. Říkám si fajn, dřevo vyschne a bude po potížích. To bylo v sobotu. Jak jsem se mýlila!
Ve čtvrtek ráno asi v 7 hodin mě vzbudila hrozná rána. Běžím o patro níž podívat se, co se stalo.
Po vstupu do haly by se ve mě krve nedořezal. Všude na bílém koberci je spadlá omítka z části stropu pod mou koupelnou. To ten den pěkně začíná! Vrhám se na úklid, nakonec jsou toho tři velké  černé pytle.
Ještě rychle vyluxovat, obléknout uniformu a začít v 8.30 normální pracovní režim.
20130315_170204
Následují týdny se řeší, co se stropem dál.
Vyptávají se mě další příbuzní a návštěvníci domu. Není mi lehko na duši. Nakonec přichází pán z pojišťovny, sepisuje pojistnou událost. Ve vzduchu visí otazník, zda pojistka pokryje celou opravu nebo se bude něco doplácet. V Anglii je práce řemeslníků drahá a já už začínám přemýšlet, kolik si mám připravit liber. Ach jo!
Po měsíci a půl šikovný řemeslník vše spravil.
Naštěstí nebylo potřeba dělat celý nový strop. Taky byly obavy, zda neodpadne i ozdobný štuk okolo křišťálového lustru. Neodpadl!
Uff! Pojistka pokryla všechny výdaje.
Jak praví jedno staré české přísloví, konec dobrý všechno dobré. Mně přibyla jedna vráska na čele a život v Anglii jde dál.
Co nejmíň podobných nepříjemných příhod ve vašem životě,
vám přeje Adéla z Anglie
milovnice Anglie a angličtiny
P.S. Napište mi do komentářů nebo na email: hello@adelakubesova.cz, jestli se vám přihodilo něco nemilého.
Pokud čtete tyto řádky a říkáte si, že byste také rádi strávili nějaký čas v Anglii, ale máte strach a obavy, že vy byste to určitě nezvládli, tak doporučuji eBook zdarma Jak odstrojit 13 strašáků ZDE>>>.
Toužíte změnit život, ale brání vám strach? Chcete poznat krásnou Anglii a zdokonalit se v angličtině? Přečtěte si tento eBook a začněte dělat kroky k vašim cílům.

Toužíte změnit život, ale brání vám strach? Chcete poznat krásnou Anglii a zdokonalit se v angličtině? Přečtěte si tento eBook a začněte dělat kroky k vašim cílům.

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i vy mohli splnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a přitom se domluvili."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem ZE ZOUFALSTVÍ DO ANGLIE aneb AU PAIR VE 40 versus ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže ke konečnému rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.