Angličtina a Anglie s Adélou

Jak si koupit nejvýhodnější letenky?

 

Hurááá! Vše máte zajištěno a frčíte do Anglie, tedy většinou letíte. 🙂

Co teď? Potřebujete si sami zařídit výhodnou letenku?

Pak jste tady správně! Absolvovala jsem 13 letů z a do Anglie během mého 3,5letého života ve Velké Británii a další lety jsem podnikla při plnění si cestovatelských snů. Létání totiž miluju.

Jak nejvýhodněji hledat letenky:

  • Základní věc je začít hledat letenky v anonymním režimu prohlížeče vašeho počítače. Existují totiž tzv. cookies „sušenky“ neboli textové informace, které se dají uložit na počítač uživatele. Cena při dalším vyhledávání stoupne.
  • Jak na to, pokud jste počítačová blondýna jako já? Pokud máte MacBook (prohlížeč Safari) tak úplně vpravo nahoře vaší obrazovky je znak, který má tři čárky. Klikněte na něj a najděte „new private window“. Nebo můžete na klávesnici zmáčknout rovnou tato tři tlačítka: šipku nahoru+CMD+N.
  • U ostatních PC klikněte na nabídku stránky vpravo nahoře a vyberte nové anonymní okno „CTRL+Shift+N“. Uvidíte fialovou škrabošku.
  1. Létám převážně s leteckou společností Ryanair, jde o irskou společnost se sídlem v Dublinu, která v roce 2016 přepravila nejvíce cestujících. Má letadla v modré barvě. Výhodou je možnost vzít si do letadla zdarma dvě příruční zavazadla. Já beru menší kufřík a tašku s notebookem nebo kabelkou. Povolené maximální rozměry: 1) 55 x 40 x 20 cm a 2) 35 x 20 x 20 cm. Update 1/2018: společnost pozměnila podmínky a nyní povolují jen 1 příruční zavazadlo do letadla.
  2. Druhé místo zaujímá další nízkonákladová letecká společnost, britská EasyJet.
  3. Wizzair je oficiálně maďarským dopravcem a je třetí největší nízkonákladovou leteckou společností. Letadla jsou v růžové barvě.
  4. Občas se svezu British Airways.

 

TIP: Pokud budete létat často je výhodné se zaregistrovat do klubu dané letecké společnosti a ušetříte za letenky i odbavovaná zavazadla.

 

Ve hře je:

 

  1. zda máte určeno přesné datum odletu
  2. kam dál z letiště se potřebujete dostat
  3. zda poletíte pouze s příručním zavazadlem anebo potřebujete přikoupit odbavené zavazadlo

 

1: Pokud pro vás např. hostitelská rodina přijede na letiště, může se jim hodit pouze sobota nebo neděle. V tyto dny jsou letenky dražší než ve všední dny. Je potřeba s tím počítat.

 

2: Pokračujete z letiště směr hotel v Londýně či se přesouváte na anglický venkov? Pak vybírejte letiště, kde přistanete, co nejblíže směru vaší cílové destinaci. Návazná doprava může být stejně drahá nebo i dražší než samotná letenka.

 

3: Některé letecké společnosti mají samotné letenky za směšné ceny. Když si ale začnete zjišťovat, co si můžete vzít s sebou na palubu letadla a kolik budou stát další zavazadla, může se vám z konečné částky zatočit hlava. Vždy je potřeba na toto myslet a naučit se brát si toho s sebou co nejméně.

 

 

Podívejte se na web Cestuj levně, kde je vše srozumitelně vysvětleno včetně instrukcí, jak koupit letenku. Nejlevnější letenky vám vyhledá třeba portál Kiwi

Dalším tipem jsou weby, kde vám levné akce na letenky přímo vyhledají. Kupovat ale musíte rychle. Můj oblíbený je web Levnocestování.

Na těchto stránkách si let vyberu, porovnám ceny a poté kupuji přímo na webu dané letecké společnosti. Má to své výhody např. pokud let rušíte apod.

Tady je pro vás přesný návod, jak udělat rezervaci u letecké společnosti Ryanair. Vyhnete se tak utracením několika stovek korun navíc, jako se to stalo v začátcím mně.

Upozornění: Ryanair svůj rezervační systém čas od času mírně pozměňuje. Tento návod je platný v červenci 2015.

PLAN TRIP>ONE WAY>FROM DEPARTURE CITY>TO ARRIVAL CITY>PASSENGERS>SEARCH

NAPLÁNUJ CESTU>JEDNOSMĚRNÁ>MÍSTO ODLETU>CÍLOVÁ DESTINACE>DATUM>POČET OSOB>HLEDEJ>”BOOK NOW”. Na další stránce se vám otevře přehled letů na požadované datum a okolní dny. Vyber let, který ti vyhovuje dle času, většinou se létá ráno a večer.

“CONTINUE” pokračovat

VYPLŇTE SVÉ JMÉNO A PŘÍJMENÍ

Tady je kolonka POJIŠTĚNÍ, první past.

Kdo to nezná nebo nedává pozor automaticky vybere svou národnost a vůbec nezaregistruje, že mu Ryanair účtuje další poplatek. Jedná se o pojištění pouze letu za několik liber, které je zbytečné.

Možnost “DON’T INSURE ME” tj. nechci pojistit, je šikovně schovaná.

Najdete ji v seznamu pod písmenem “D”.

Potom sjeďte na stránce úplně dolů a klikněte na “CONTINUE”

V dalším kroku vám Ryanair nabídne se u nich zaregistrovat.

Výhoda je v tom, že příští rezervace už bude částečně přednastavená dle vámi zadaných údajů.

Přeskočte nabídku na loterii a přejděte k PLATBA.

Vyplňte svůj kontakt, telefonní číslo není povinné.

VYPLŇTE ÚDAJE O PLATEBNÍ KARTĚ

Tady čeká další past v zobrazení nenápadné větičky s informacemi o směnném kurzu.

Tady je nutné kliknout na odkaz “MORE INFORMATION”

V malém okně, které se zobrazí, je potřeba odkliknout přednastavenou možnost,

kdy vám Ryanair nabízí velmi nevýhodný směnný kurz.

TLAČÍTKO MUSÍ ZŮSTAT NEOZNAČENÉ

Malou slevičku dostanete při platbě kartou Visa Electron nebo Maestro.

Potvrzení rezervace přijde na vámi zadanou e-mailovou adresu spolu s rezervačním číslem.

To budete potřebovat při provádění online check-in.

Pokud nechcete utrácet za výběr místa v letadle, je možnost si zdarma udělat check-in, v období týden až 2 hodiny před odletem. Místo v letadle vám bude přiděleno automaticky.

 

Šťastný let vám přeje Adéla

Milovnice Anglie a trenérka mluvené angličtiny

e-mail: hello@adelakubesova.cz

Tagy:
Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i Vy mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a domluvili se."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem AU PAIR VE 40 a ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.