Angličtina a Anglie s Adélou i pro 40+

Londýn u nohou Část třetí: Tower Bridge

Je 5. července 2014, Londýn, něco po 4 p. m. My jdeme směrem k Tower Bridge – dvojitému zvedacímu mostu z roku 1894 na Tower Bridge EXHIBITION.

Pro ty, kdo nečetli od začátku naši jednodenní tour Londýnem tak 1. část můžete dohnat tady. Od tržiště vedle Střepu, kde jsme si dali oběd na trávě v parku, jsme se vydali procházkovým krokem k Temži. Už zdáli se na nás směje nepřehlédnutelný tyrkysově vymalovaný Tower Bridge.

 

Tower Bridge v celé své kráse!

 

Cestou si ještě skočíme do pasáže vyvolat na památku tuto společnou fotku.

Společná fotka na památku na dnešní den. Syn Pája a já.

 

Ceny vstupenek v roce 2014:  za dospělého se platí 9 Liber, dítě nad 5 let je za 3.90 Libry.

Otevírací doba v létě: denně 9-18 hod., poslední vstup last admission je v 17.30. Rezervovat on-line a pro více informací o Tower mostě v angličtině jděte na jejich oficiální stránky tady

TIP 1: Pokud jste přijeli do Londýna vlakem  jako my, předložíte lístky na vlak a vyplněný kupon, který získáte buď na nádraží anebo se dá vytisknout z internetu. Jedna dospělá osoba má tak vstupenku na exhibici zdarma. Více se dozvíte pod nabídkou Offer 2 FOR 1 London na internetových stránkách tady.  Zahrnuje více než stopadesát top památek a atrakcí v Londýně.

TIP 2: Kupte si v Londýně krabici s cereáliemi a hledejte na ní kupon na slevu na památky. Jedinou nevýhodou je, že nelze rezervovat on-line, ale s kupónem půjdete přímo k pokladnám.

TIP 3: Kupte si voucher na britském slevovém portálu 365 tickets tady.

I když to tak možná zvenku nevypadá, je uvnitř Towerského mostu co vidět. Výtah nás vyvezl do první místnosti, kde promítají film o vzniku mostu a celé jeho historii.

 

Uvnitř Tower Bridge

 

Poté se jde skleněným můstkem, kde jsou teď vystaveny krásné fotografie muzikantů, herců apod. z 60tých let 20 století (červenec 2014, téma výstavy se mění). Je odtud opět krásně vidět na řeku Temži a okolní Tower, Shard a další budovy.

Součástí expozice je i strojovna- hydraulický systém mostu byl až do roku 1976 poháněn kotli na uhlí, ke které vedou šipky po mostě na druhou stranu, pod jeden z pilířů mostu, schovaná je tu jako poklad. Určitě doporučuji ji navštívit.

 

Strojovna patřící k Tower Bridge stála za návštěvu.

 

Je večer a my se touláme podél Temže až k London Eye (BTW Věděli jste, že Londýnské oko by nefungovalo bez otočného šroubu, který byl vyroben v Plzni?). Procházíme londýnskými uličkami, nasáváme všechny vůně Londýna, pozorujeme ostatní chodce, loď, pro kterou se most právě otevírá, zdáli k nám doléhá vůně připravovaného jídla, slyšíme hudbu z festivalu lásky Festival of Love

 

London Eye se koupe ve sluneční          záři.

 

My už se s Londýnem pomalu, ale neradi loučíme. Není však všem dnům konec a určitě se sem zase brzy vypravíme. Londýn toho nabízí nekonečně mnoho a je tu stále co objevovat.

Kdybych měla co nejstručněji popsat Londýn, tak bych to vyjádřila asi takto.

Londýn = život = změna = pohyb = vzrušení = zábava = historie = věda.

V Londýně je nespočet památek, muzeí, galerií, divadel, kin, restaurací, parků, administrativních budov, ale víte, co v Londýně chybí? Rozhodně tu nenajdete nudu! Ve městě s 8 milióny obyvatel a okolo 30 miliónů turistů ročně se není čemu divit. Je tu pořád co dělat, na co koukat, kam se vydat, co zažít.

Jak řekl anglický básník Samuel Johnson.

 

Kdo je unaven Londýnen,

je unaven životem.

Protože Londýn má vše,

co život dokáže nabídnout.

 

Pokud máte omezený budget, mám pro vás tip na vyhlídku v Londýně zdarma.

Dobrodružné toulky Londýnem a skvělé počasí!

Adéla

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i vy mohli splnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a přitom se domluvili."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem ZE ZOUFALSTVÍ DO ANGLIE aneb AU PAIR VE 40 versus ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže ke konečnému rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.