Angličtina a Anglie s Adélou

See you in England! 🙂

Adéla Kubešová

Moje jméno je Adéla Kubešová. Jsem milovnicí Anglie, trenérkou mluvené angličtiny a autorkou projektu S radostí do Anglie.

Jeho součástí je i e-book zdarma Jak odstrojit 13 STRAŠÁKŮ, kteří Ti brání odjet do Anglie a e-book Jak USPĚT v Anglii i bez peněz a pokročilé angličtiny. Jsem autorkou projektu pro ženy Ženy ve světě.

 

Láska na první pohled

Úplně poprvé jsem se do Anglie podívala v roce 1997, když mi byl 25 let. Pozvala mě sestra, která se tam starala o dvě děti jako Au Pair. 

Byla to láska na první pohled. 🙂 Tehdy jsem si řekla, že se sem musím jednou vrátit. Dvoutýdenní dovolená na poznání krás Anglie byla jen malou ochutnávkou, která mě ještě více namlsala.

 

Sliby chyby?

Uběhlo dlouhých 14 let a mně bylo 39 let. Můj život nebyl vůbec růžový, naopak, pěkně mě štval. Jedním slovem jsem byla zoufalá. Na cestování a angličtinu mi nezbýval čas, energie ani peníze. Plnění snů a tužeb jsem odsouvala do pomyslné 13. komnaty. Stále častěji jsem si kladla otázky. Co se stalo s mým životem? Kde jsou všechny ty sny podívat se do krásné Anglie a kde je moje touha naučit se konečně anglicky?  

 

Angličtina a já

Na základní i střední škole jsem se učila povinně rusky a z ruštiny jsem i v roce 1990 i maturovala. Ale angličtina mě minula velkým obloukem. 

Ve 25 letech jsem absolvovala při mateřské pár lekcí ve večerním kurzu angličtiny. Nedostala jsem se ale moc daleko a klasický styl výuky mi nevyhovoval. Jeden měsíc jsem studovala ve výborné anglické škole, ale na další kurz nebyly finance. S nástupem na směny do nemocnice, jako zdravotní sestra na plný úvazek, už nebyl čas ani energie v angličtině pokračovat.

 

Co teď?

Už jsem v takovém životě nemohla pokračovat a změnila jsem ho od základů. S vědomím, že můj syn je už dospělý, jsem dala v práci výpověď a udělala tím obrovský krok do neznáma.  Půjčila jsem si od rodiny na intenzivní pětiměsíční kurz v jazykové škole. 

Angličtina mě naprosto uchvátila a pět měsíců pro mě neexistovalo nic jiného než angličtina. A co víc.

Byli tam tak skvělí lektoři a spolužáci, že stejným bonusem jako pronikání do tajů jazyka, byl pro mě přísun životadárné energie, kterou jsem tolik potřebovala.

Jenže na pokračování už nebyli finance. Nejlepší by bylo odjet přímo do Anglie ...

 

Co potom?

Bez peněz a perfektní angličtiny. Pak mě napadlo vyjet jako Au Pair. Jenže agentury byly vesměs pro dívky do 30 let. Tady by mohl být konec příběhu, ALE ...

Nakonec jsem objevila řešení!

Našla jsem agenturu, díky které jsem 14.4. 2012, přesně 100 let od potopení Titanicu, odletěla do Anglie

Otevřela se tím nová kapitola mého života, života Au Pair. Ve 40 letech jsem vyjela žít do anglického Kentu a po roce jsem získala místo pečovatelky a hospodyně v Bathu. Třetím anglickým domovem mi byl Ipswich na východě.

 

Můj život v Anglii

Za 3,5 roku života v Anglii jsem si oblíbila britský optimistický přístup k životu, vylepšila angličtinu, prošla Londýn křížem krážem a poznala mnoho krásných míst Anglie. 

 

Dreams come true

Sny se stávají skutečností. Odjezdem do Anglie jsem si splnila dávný životní sen a zároveň vyřešila obtížnou situaci. Pro mě zázrak, na které jsem do té doby nevěřila. 🙂

 

Po návratu domů

V prosinci 2015 jsem svou několikaletou cestu za ovládnutím angličtiny dovršila složením Cambridgské zkoušky FCE.

V březnu 2016 jsem úspěšně dokončila poslední úroveň v anglické škole LITE. Pro mě obrovský cíl, ke kterému jsem směrovala několik let.

 

Z počáteční nutnosti naučit se anglicky, se stala vášeň.