Dnes, 28. prosince 2020, mám po několikaletém půstu opět chuť s vámi sdílet svůj rok 2020 a zároveň prozradit i něco z let předešlých. :) Nakonec mě to donutilo sepsat ještě zpětně nejdůležitější události roku 2018 a 2019. :D Naposledy jsem psala o roku 2017, který byl nabitý událostmi. 

Skončil ale neslavně, prosinec jsem trávila v nemocnici na rehabilitační klinice ve Vinohradské nemocnici. Z Vinohrad jsem po propuštění rovnou jela kupovat kapry, protože za dva dny byl Štědrý den. A jak rok skončil, tak také pokračoval. Záda bolela a bolela dál.

Z předsevzetí, která jsem si sama sobě vytyčila, jsem splnila pouze 2., 3., 4.

A 1., 7., 8. a 9. částečně. Připomenutí, o která předsevzetí se jednalo:

 1. Napsat knihu AU PAIR VE 40 o mém životě AP v Anglii2019
 2. Pokračovat ve zdokonalování své angličtiny
 3. Předávat mé znalosti z Anglie dalším
 4. Pomáhat ostatním s ovládnutím angličtiny
 5. Založit Konverzační klub angličtiny
 6. Zrealizovat besedy na téma cestování po Anglii, Jak se stát Au Pair
 7. Denně cvičit sestavu na záda a posílit tak ochablé břišní svaly
 8. Zrealizovat 6týdenní výzvu „challenge“ (čalenč), kdy budu jíst potraviny bez lepku (slibuji si od toho zjištění, zda mé dlouholeté potíže s acné nejsou zapříčiněny intolerancí lepku)
 9. Jíst zdravěji, zhubnout a optimální váhu si udržet

ROK 2018

Převážnou část roku jsem strávila doma na neschopence. Na jaře se blýsklo na lepší časy. Dostala jsem lázně a v červnu vyrazila do Luhačovic.

S kamarádkou Evou, která se do Luhačovic před pár lety přestěhovala natrvalo z Prahy, jsme zašly na skvělé představení Frankie a Johnny. V hlavní roli s Alešem Hámou, který nám ukázal své nahé pozadí, a Terezou Kostkovou. Počasí bylo tropické a navíc spolubydlící zaplnila společný pokoj velice dusnou negativní atmosférou, jakou jsem už dlouho nezažila.

Zajímá tě, zda mi pobyt pomohl? Pár dní před odjezdem jsem lázeňské procedury musela ukončit… 

Naštěstí se záda začala trošku lepšit, takže jsem zbytek léta mohla odpoledne na vycházky. Nejraději jsem chodila na Vyšehrad. Jenže se znovu ozvaly hemeroidy, které mi daly několik let pokoj. Naposledy v Anglii, kde mi předepsali mast a bylo to po pár týdnech v pořádku.

Při první návštěvě lékaře na specializované klinice v Praze mi byla doporučena okamžitá operace.

Termín jsem dostala za 14 dní s tím, že zároveň se zákrokem se provede kolonoskopie. 8. 10. jsem byla odoperována v celkové narkóze. Po probuzení jsem zažívala ukrutnou bolest.

Nemocnice Sv. Anny

Zotavování bylo dlouhé a bohužel se mi díky tomu zhoršila záda, jelikož jsem nemohla pokračovat v domácím cvičení nastaveném z Rehabilitační kliniky.

To nic není…

Ráda bych apelovala na lidi, kteří zlehčují potíže a starosti druhých. Souzním s tímto příspěvkem na FB Cesta k dětem – cesta k sobě Petry Hanelové. Prosím o přečtení a zamyšlení se nad tím, než někoho druhého odbydete podobnými slovy „…ale prosím tě, vždyť to nic není…“

Vánoce a Silvestra 2018 už jsem byla schopná oslavit se svou rodinou celkem normálně, i když s určitými omezeními. Na společné vánoční fotce byste předešlá trápení asi nepoznali. Zdání klame.

Předsevzetí jsem si raději nestanovila. I když vlastně dvě ano. Zvládnout rok 2019 v lepší zdravotní kondici než tento a najít si novou, mým zádům  více vyhovující, práci.

Večer na Silvestra jsem poprosila svou sestru (já jsem ještě nebyla schopná sedět u PC), aby mi poslala životopis do jedné firmy, která mě zaujala. Brali i na částečný úvazek, což by mi vyhovovalo.  Představa byla 20 hodin týdně a uplatnění angličtiny.

Měla jsem hned lepší pocit, že nepřenáším nevyřízené resty do dalšího roku.

Hned po svátcích jsem obdržela pozvání na pohovor. Tím jsme se přesunuli do roku 2019.

Adél

P. S. Leden 2019 nás nenechal ani nadechnout, začal zostra! Na Nový rok mě sestra pozvala na Letnou. Jela tam se synovcem bruslit. Prý ať mají trošku toho zdravého pohybu po svátcích strávených převážně u pohádek a cukroví. Já samozřejmě jen jako divák v rámci odpolední vycházky. Po dvaceti minutách mi jí k ochozu přivedla v slzách cizí paní. Dozvídám se, že upadla a má něco s ramenem. Zavolala jsem jí záchranku, která jí odvezla do nemocnice. Více ZDE.

Adéla Kubešová
40+! No a? Změň svůj život, začni si plnit sny a třeba odjeď i do Anglie.

Pomáhám ženám rozmluvit se anglicky a žít život na plné pecky.

Ve 40 letech jsem si odletem do krásné Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl jako pečovatelka. Více o mně zde >>

Láká tě Anglie, ALE...? Pak právě pro tebe je e-book ZDARMA Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie.

Letíš do Londýna? Stáhni si ZDARMA PDF Cestovatelské desatero a cestuj s radostí bez zbytečných starostí.

Dotazy piš na e-mail hello@adelakubesova.cz.
 • Vidíš se už v letadle do Anglie, ALE máš strach?
 • S e-bookem ZDARMA budeš blíže ke konečnému rozhodnutí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Stáhni si e-book ZDARMA

  Ještě váháš, zda odjet nebo neodjet do Anglie?
  Po přečtení e-booku "Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie"se posuneš blíž ke konečnému ROZHODNUTÍ.
  A co víc!
  Pokud do toho půjdeš, začneš dělat potřebné kroky k překonání obav a splnění svých snů a cílů.

 • TOP 5 článků
 • Rubriky
 • Je libo čerstvé křupavé články?
 • Chceš být v obraze?
 • Sleduj mě i na Instagramu