Angličtina a Anglie s Adélou i pro 40+

Nechcete v cizině prošvihnout důležitý úřední dopis? Založte si datovou schránku.

Podělím se s vámi, jak postupovat od A do Z při zřizování datové schránky. Odjíždíte na delší dobu do zahraničí a bojíte se, že prošvihnete důležitý úřední dopis? Před odjezdem do Anglie jsem měla podobné obavy a hledala cestu, jak se případnému průšvihu vyhnout. Zřízením tzv. doručenky na poště, kdy pověříte někoho z rodiny nebo blízké přátele k vyzvedávání pošty, totiž neřešíte úřední dopisy. Ty se na to nevztahují.

Co teď? Jediná možnost je datová schránka. Datovou schránku si mohou zřídit nejen podnikatelé, ale i fyzické osoby. Stačí být online a můžete si dopisy přečíst odkudkoliv.Tak jsem si i já pro klid duše zařídila datovou schránku, která je zdarma.  Mám ji už pět let a jsem spokojená. Schránka se mi hodí i nyní, když jsem zpátky doma. Ušetří mi spoustu času běháním na poštu. Navíc se díky ní mohu podívat na přehled dob důchodového pojištění přihlášením do ePortálu ČSSZ. To bez datové schránky nelze. Pokud by vás to zajímalo, návod najdete ZDE.

Ještě před zřízením datové schránky mám pro vás důležitou informaci! Pokud si podáváte daňové přiznání sami, např., když podnikáte nebo máte při zaměstnání vedlejší příjem, musíte podávat daňové přiznání už pouze elektronicky přes onu datovou schránku.

Jak jsem postupovala:

  1. Zašla jsem osobně na Českou poštu, kde mají Czech POINT (momentálně skoro všude) nebo na místních úřadech či u notářů.
  2. S sebou si nezapomeňte vzít doklad totožnosti – občanku nebo pas.
  3. Žádost mi na místě hned vyřídili a do ruky jsem dostala potvrzení o zřízení datové schránky.
  4. Doma si zkontrolujte e-mailovou schránku, kam vám pošlou další informace.
  5. Heslo je potřeba každé tři měsíce měnit.
  6. V režimu zdarma se doručené zprávy po třech měsících mažou, proto si ty důležité vytiskněte.
  7. Nastavila jsem si zasílání upozornění o došlé poště na soukromý e-mail, abych nemusela přímo do schránky.
  8. Doporučuji se tam jednou začas podívat, aby vám něco neuniklo. I když zprávu neotevřete považuje se za doručenou. Odborně se tomu říká doručení fikcí.

Život v cizině beze strachu z prošvihnutí úředních zásilek

přeje Adéla

Milovnice Anglie a angličtiny

e-mail: hello@adelakubesova.cz

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i vy mohli splnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a přitom se domluvili."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem ZE ZOUFALSTVÍ DO ANGLIE aneb AU PAIR VE 40 versus ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže ke konečnému rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.