Angličtina a Anglie s Adélou

MHD: Cesta na letiště Václava Havla v Praze

Nechcete zmeškat letadlo a za taxi se vám nechce dávat peníze? Mám pro vás nejrychlejší trasu na pražské letiště hromadnou dopravou.

  • Nejrychlejší možnost je využít autobusů Airport Express, které mají stanici u Fantovy kavárny nad stanicí metra a vlaků s názvem Hlavní nádraží. Metro „C“. Více info na webu Dopravních podniků ZDE>>. 
  • Airport Express jezdí mezi 6.30 – 22.00 hod. Cesta na letiště odtud trvá cca 35 minut. Jízdenka můžete koupit přímo na pokladně ČD, vyjde levněji, stojí cca 42 Kč. Přímo u řidiče je za cca 60 Kč. Pozor! Neplatí zde běžný tarif integrované hromadné pražské dopravy, tedy ani Open karta, dnes už Lítačka. TIP pro mimopražské: Lístky můžete koupit i online nebo spolu s lístkem na vlak, pokud budete cestovat do Prahy vlakem.
  • Druhá varianta je dopravit se na stanici metra „A“ (zelená barva) Nádraží Veleslavín, směr Nemocnice Motol. Tady přestupte na autobus 119 a po pár stanicích jste na letišti (jízda trvá cca 20 min.). V roce 2017 přibyl ve stanici konečně i výtah. Na jaře 2015 byl zahájen provoz na prodloužené trase metra A. Doprava na letiště je nyní mnohem pohodlnější a hlavně bez zbytečných tlačenic v narvaném autobuse (já vím, jak kdy).

 

TIP pro všechny, kdo letíte do Velké Británie:

Do Velké Británie se létá z Terminálu 1. Pozor na to při výstupu z autobusu.

 

Cesta zpátky domů. Ale co když přiletím zpátky na letiště pozdě v noci? Jede vůbec něco?

Uklidním vás. V tomto případě využijte noční linku autobusu číslo 910 (dříve 510). Stanice je přímo před Terminálem č. 1.

První noční spoj odjíždí ve 23:52 ve všední dny, o víkendu trochu později. intervaly jsou cca 30 min. Autobus vás doveze až do centra na I. P. Pavlova a dál pokračuje směrem do Krče.

Šťastnou cestu!

Safe journey!

Adéla

Milovnice Anglie a trenérka mluvené angličtiny

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i Vy mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a domluvili se."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem AU PAIR VE 40 a ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.