Odjeďte do Anglie dokud to jde. Britové si odhlasovali Brexit!

Dnešní svět nabízí nespočet možností, kam odjet za lepší angličtinou, pracovat, cestovat, poznávat nové lidi a odlišnou kulturu.

Proč tedy zrovna do Anglie? 

Velká Británie je z nich nejjednodušší a nejspolehlivější cestou, jak se dostat do zahraničí, zatím. ČR patří mezi státy Evropské Unie, stejně jako Velká Británie, která ale už zahájila proces výstupu z tohoto evropského společenství.

Ještě stále nejsou požadována víza ani v cestě nestojí jiná další omezení, jako je tomu například u výjezdů do Kanady, Ameriky nebo do Austrálie. Tato šance už nebude navždy. Velká Británie si odhlasovala v referendu výstup z Evropské Unie tzv. Brexit. Než se vše dá do pohybu, je tu ještě pár let, které nám tuto možnost dopřejí. Proto doporučuji déle neváhat a odjet co nejdříve.

Kde je Velká Británie?

Spojené království Velké Británie (United Kingdom) a Severního Irska se rozprostírá na britských ostrovech, které se nacházejí severozápadně od evropského pobřeží.

Země se skládá ze čtyř celků:

 • Anglie
 • Skotska
 • Walesu
 • Severního Irska.

Velká Británie je světovou velmocí číslo 1 a tahounem světové ekonomiky.

Londýn, hlavní město Anglie, leží na jihovýchodě země na řece Temži a patří mezi nejnavštěvovanější místa na světě. Má osm miliónů obyvatel.

Na jaké úrovni musí být angličtina před odjezdem? Angličtinu stačí ovládat pouze na základní úrovni. Pokud jedete jako au-pair, opatrovníci seniorů, zvířat, hospodyně nebo zahradníci/e máte bydlení i jídlo zajištěno u hostitelské rodiny zdarma. Když se vám zasteskne po českých luzích a hájích, lze snadno navštívit rodinu a přátele. Cesta letadlem trvá hodinu a půl a ceny letenek jsou příznivé. Zpáteční se pohybují už okolo dvou tisíc korun, pokud neletíte o velikonocích nebo o vánocích (pak jsou ceny vyšší). O tom, jak a kde hledat pozice v Anglii píši v tomto článku.

Možnosti do budoucna jsou otevřené, ale nemusí to tak být navždy. Ještě můžete po první pozici zůstat žít v Anglii a najít si práci nebo začít podnikat. Kdo chce pracovat a je ochoten pro to něco udělat, ten si ve Velké Británii uplatnění stále najde.

Zvláště pro ženy střeního věku je Velká Británie jednou z mála šancí, jak se dostat do světa. Není tu věkové omezení ani nutné splnění dalších podmínek (být bezdětná, svobodná, ovládat angličtinu na pokročilé úrovni a mít větší finanční hotovost na bankovním účtu). To byl i můj příběh.

Adéla

Tagy:
Adéla Kubešová
40+! No a? Změň svůj život, začni si plnit sny a třeba odjeď i do Anglie.

Pomáhám ženám rozmluvit se anglicky a žít život na plné pecky.

Ve 40 letech jsem si odletem do krásné Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl jako pečovatelka. Více o mně zde >>

Láká tě Anglie, ALE...? Pak právě pro tebe je e-book ZDARMA Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie.

Letíš do Londýna? Stáhni si ZDARMA PDF Cestovatelské desatero a cestuj s radostí bez zbytečných starostí.

Dotazy piš na e-mail hello@adelakubesova.cz.
 • Vidíš se už v letadle do Anglie, ALE máš strach?
 • S e-bookem ZDARMA budeš blíže ke konečnému rozhodnutí.
❃ TO CHCI ❃
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Stáhni si e-book ZDARMA

  Ještě váháš, zda odjet nebo neodjet do Anglie?
  Po přečtení e-booku "Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie"se posuneš blíž ke konečnému ROZHODNUTÍ.
  A co víc!
  Pokud do toho půjdeš, začneš dělat potřebné kroky k překonání obav a splnění svých snů a cílů.

 • TOP 5 článků
 • Rubriky
 • Je libo čerstvé křupavé články?
 • Chceš být v obraze?
 • Sleduj mě i na Instagramu