Návštěva Oxfordu v Anglii mě natolik nadchla, že jsem ho musela ukázat i synovi. Přesně před týdnem jsme se procházeli uličkami Oxfordu, cestou nás míjeli studenti na kolech a skupinky turistů. Počasí bylo miliónové. Sluníčko hřálo a svítilo celý den.

Při mé první návštěvě Oxfordu jsem si zaplatila lístek do vyhlídkového červeného autobusu Hop on Hop Off „City Sightseeing Oxford“. Projížďka je i s výkladem. Dá se vždy vystoupit na zajímavém místě a po prohlídce zase naskočit do dalšího z autobusů, které krouží po Oxfordu celý den. Nebo můžeš využít místní městskou dopravu.

Pokud se do Oxfordu chystáš a nechceš platit za Hop on Hop off autobusy, a zároveň nechceš sama bloudit, je dobrou volbou Walking tour Oxfordem zdarma. Průvodce tě během dvou hodin provede: Christ Church, Trinity College, Oriel College a dalšími univerzitami, Bodleian Library, obchodem Alice in Wonderland ….Kolej Christ Church

Zlatým hřebem byla návštěva jídelny v Christ Church koleji, kde se natáčela slavná scéna z Harryho Pottera. Dorazili jsme zrovna před polednem a tak jsme byli poslední dopolední návštěvníci. V jídelně už omamně voněl teplý bufet, bylo vše přichystané na příchod studentů.

20131023_135751

Zastav se v oxfordských obchůdcích. Mají pestrou nabídku upomínkových předmětů, dárečků, oblečení…

Nebo se můžeš nechat ostříhat …

Botanická zahrada

Kdo by si chtěl odpočinout od architektonických skvostů, které Oxford nabízí, může zajít do místní botanické zahrady, která je nejstarší v celé Velké Británii. Byla založena v roce 1621, ale z té doby se podařilo dodnes dochovat pouze prastarý tis. Zdobnou vstupní bránu, z roku 1633, doplňuje socha mecenáše zahrady, hraběte z Danby. Kromě něj jsou k vidění ještě sochy Karla I. a Karla II.

20131023_141928

Zahrada co do rozlohy, není nijak ohromující, ale nabízí skvostné květinové záhony. Je jako stvořená pro příjemné procházky a chvíle oddechu.

20131023_142317

Svez se na pramici. Je to skvělý zážitek. V Cambridge se mi ale na pramičkách líbilo víc, takže pokud se jedeš podívat i tam, doporučuji projížďku v Cambridge. Můžeš si koupit i slamák!
20131023_151509
Pokud zavítáš do Anglie, doporučuji zajet do Oxfordu. Budeš nadšená! Půjč si kola a splyň s davem místních studentů.
Zavítej k Havlově lavičce „Havel’s Place“. Jde o dvě židle se stolkem, kterým prochází strom – lípa. Na židlích jsou upevněna dvě skleněná červená srdíčka a dvě zelené koule. Nachází se v největším univerzitním parku na břehu řeky Cherwell.
Slavnostní odhalení proběhlo v listopadu 2014, k 25. výročí pádu komunismu v tehdejším Československu. Návrh je od blízkého přítele Václava Havla, Bořka Šípka. Ten měl tu čest se obřadu osobně zúčastnit.
Adéla Kubešová
40+! No a? Změň svůj život, začni si plnit sny a třeba odjeď i do Anglie.

Pomáhám ženám rozmluvit se anglicky a žít život na plné pecky.

Ve 40 letech jsem si odletem do krásné Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl jako pečovatelka. Více o mně zde >>

Láká tě Anglie, ALE...? Pak právě pro tebe je e-book ZDARMA Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie.

Letíš do Londýna? Stáhni si ZDARMA PDF Cestovatelské desatero a cestuj s radostí bez zbytečných starostí.

Dotazy piš na e-mail hello@adelakubesova.cz.
 • Vidíš se už v letadle do Anglie, ALE máš strach?
 • S e-bookem ZDARMA budeš blíže ke konečnému rozhodnutí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Stáhni si e-book ZDARMA

  Ještě váháš, zda odjet nebo neodjet do Anglie?
  Po přečtení e-booku "Jak odstrojit 13 strašáků, kteří ti brání odjet do Anglie"se posuneš blíž ke konečnému ROZHODNUTÍ.
  A co víc!
  Pokud do toho půjdeš, začneš dělat potřebné kroky k překonání obav a splnění svých snů a cílů.

 • TOP 5 článků
 • Rubriky
 • Je libo čerstvé křupavé články?
 • Chceš být v obraze?
 • Sleduj mě i na Instagramu