Angličtina a Anglie s Adélou i pro 40+

Právě se přibouchly dveře za nabytým rokem 2017. Jaký byl?

Další rok je fuč! Druhý po návratu z mého 3,5letého pobytu v Anglii, kam jsem odjela jako Au Pair ve 40 letech.

Věci se dávaly do starého režimu pozvolna. Teď konečně cítím, že jsem opět „doma“. Prý trvá rok, než si člověk zvykne, mně to vzalo dva. A pořád hledám své místo na slunci, ale je to na dobré cestě.

Stalo se toho hodně! Osobní setkání s Markem Dzirasou na přednášce VŠE (i s vlastnoručním Markovým podpisem v knihách osobního rozvoje Mark Dzirasa 21 dnů a Mark Dzirasa Cesty poznání). Článek najdete zde.

Mark Dzirasa a Adéla

 

Terezou Kramerovou , doma mě už od Vánoc hřeje její kniha Dívka s havraními křídly. Terezu jsem potkala v Léčivém divadle herečky Gabriely Filippi (hluboké a zároveň vtipné představení „Chlapec, který viděl pravdu“ o skutečném příběhu malého kluka, který viděl duchy i skryté myšlenky druhých).

Tereza Kramerová a herečka Gabriela Filippi

 

Vychutnala jsem si osobní předání knížky výživové poradkyně Štěpánky Čápové Štěpánčina cukrátka aneb vánoční cukroví tak trochu jinak v MyRaw Café v Dlouhé ulici.

Adéla Kubešová a Štěpánka Čápová

 

Úspěchy střídaly neúspěchy, veselé věci smutné, přišly i zdravotní lapálie, ale tento rok se šťastnou 7 na konci jsem prožila až do morku kostí.

A o tom to je!

Žít naplno svůj život! To jsem ocenila, až když jsem jako aupair, pečovatelka či hospodyně v Anglii žila životy cizích lidí.

 

Není samozřejmostí žít svobodně svůj život, to bylo jedno z velkých AHA poznání, které jsem získala životem v cizině.

 

Splnila jsem si velký cestovatelský sen! Podívat se do rodiště A. Christie na Anglickou riviéru a zároveň oprášit angličtinu na dvoutýdenním jazykovém kurzu.

Škola LAL Torbay v Paigntonu

 

V létě jsem spolu se sestrou a synovcem nasávali řeckou atmosféru na ostrově Zakynthos.

 

Jak pokračoval můj osobní projekt o životě v Anglii a angličtině? Dál jsem pokračovala v psaní článků na tento blog i na blog Žen ve světě a také přidávala příspěvky na fanouškovské stránky S radostí do Anglie, Angličtina bez učebnic nás baví a Žen ve světě. Pokud ještě nejste členy, jste vítáni!

Také jsem začala pomáhat s angličtinou kamarádům, což mi dělá velkou radost a určitě v tom budu pokračovat.

VÝLETOVALA JSEM!

A to hlavně do Německa, kde jsem nebyla spoustu let. V dubnu jsme se sestrou nemohly nabažit omamné vůně orchideí v německých Drážďanech. Následoval několikadenní rodinný pobyt v krásném historickém městě Augsburgu (Bavorsko). S tetou jsme vyjely do Annabergu, na zámek Schwarzenberg (Sasko) a na výlet do Rakouska (viz. níže).

Na zámku Moritzburg, kde se točila nej pohádka Popelka, jsem si vyzkoušela Popelčin střevíček. Splněný holčičí sen!

 

Moc se mi líbil výlet do Rakouska. Nejdříve jsme se s tetou namlsaly čokolády v čokoládovně Hauswirth ve městečku Kittsee, která patří k největším výrobcům cukrovinek v Rakousku.

K jejímu vzniku se váže zajímavý podnikatelský příběh s překvapivým koncem. Čokoládovnu založil Franz Hauswirth v roce 1949, který nejdříve vlastnil ve Vídni cukrárnu. V pivnici náhodou objevil formy na odlívání čokoládových figurek, s kterými začal experimentovat a vyrábět figurky z čokolády, které prodával i do ostatních cukráren. Staly se takovým hitem, že je začaly prodávat i supermarkety! Cukrárna už se poté věnovala jen výrobě čokolády a úplně přestala vyrábět cukrovinky.

Chytrý tah od Franze, že?

Navíc v 60. letech přestěhoval čokoládovnu do svého rodného města a dal tak práci místním lidem. Postupně rozšířil sortiment i o slavné banánky v čokoládě, pralinky a sušené ovoce v čokoládě. Mně šmakovaly švestky a hrušky.

Nabraná deka jsme vyhnaly procházkou rozlehlým parkem v Laxenburgu v anglickém stylu (po roce 1780), který byl můj šálek čaje. Nebyla jsem sama. Přede mnou se tu na koni proháněla už císařovna Sissi. Obklopuje ho „pohádkový“ vodní zámek Franzensburg, největší tahák tohoto kraje.

Český Krumlov a Otáčivé hlediště 19. srpna mě opět nadchlo! Tentokrát hra Ženy Jindřicha VIII. aneb chudák král (em). Úžasný byl Petr Rychlý ve dvojroli krále Jindřicha (anglický vládce ze 16. století) a hospodského Jindry.

Rok 2017 byl hodně bohatý na divadelní zážitky (toto předsevzetí do roku 2017 jsem si splnila do dna). Proto jsem sepsala samostatný článek Rok 2017 divadelním kukátkem.

Jak jsem si vedla pracovně? Do října jsem byla zaměstnaná, ale pracovní poměr jsem už dál ze zdravotních důvodů neprodloužila.

 • Plusem bylo, že jsem na recepci ambulance zdravotnického zařízení uplatnila angličtinu.
 • Mínusem byl neustálý stres a nevhodná pozice pro má bolavá záda.

Proto jsem dva týdny před Vánoci strávila na RHC klinice a intenzivně rehabilitovala. Naučili mě tam cviky přesně na moje potíže a vytvořenou sestavu cvičím každý den doma.

To je pro mě největší úspěch roku 2017.

Cvičila jsem SM (spirální mobilizace, cvičení Dr. Smíška s lanem) pod vedením cvičitelky Martiny Jíchové a jsem nadšená z jejího trpělivého a profesionálního přístupu. Absolvovala jsem soukromé hodiny i cvičení ve skupince.

Martina vede také kurzy zdravotního cvičení pro seniory.

Přeji vám úspěšné vkročení do nového roku 2018. 🙂

Zdraví, lásku a zrealizování i těch nejbláznivějších a nejtajnějších přání.

Ať už je to ovládnutí angličtiny, odjezd do Anglie či cokoliv chcete!

 

MÁ PŘEDSEVZETÍ DO ROKU 2018:

 1. Napsat knihu AU PAIR VE 40 o mém životě AP v Anglii
 2. Pokračovat ve zdokonalování své angličtiny
 3. Předávat mé znalosti z Anglie dalším
 4. Pomáhat ostatním s ovládnutím angličtiny
 5. Založit Konverzační klub angličtiny
 6. Zrealizovat besedy na téma cestování po Anglii, Jak se stát Au Pair
 7. Denně cvičit sestavu na záda a posílit tak ochablé břišní svaly
 8. Zrealizovat 6týdenní výzvu „challenge“ (čalenč), kdy budu jíst potraviny bez lepku (slibuji si od toho zjištění, zda mé dlouholeté potíže s acné nejsou zapříčiněny intolerancí lepku)
 9. Jíst zdravěji, zhubnout a optimální váhu si udržet

 

S láskou

Adéla

Milovnice Anglie a trenérka mluvené angličtiny

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i vy mohli splnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a přitom se domluvili."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem ZE ZOUFALSTVÍ DO ANGLIE aneb AU PAIR VE 40 versus ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže ke konečnému rozhodnutí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.