Angličtina a Anglie s Adélou

Vánoční Bury St. Edmunds s vůní svařáku

Zvu vás na svařák do městečka Bury St. Edmunds, které je nedaleko anglického města Ipswiche, kde pracuji jako pečovatelka. Více o Bury St. Edmunds zde.

Jak se do Bury St. Edmunds dopravit

Cestovala jsem vlakem, což mám ráda, protože v Anglii je ve vlaku vzorný pořádek a v pohodlných sedačkách cesta rychle utíká.

St. Bury Edmunds

Vedle přes uličku se na čtyřsedačce, která má uprostřed  stůl, živě bavily dva mladé páry. Hned po dosednutí si začaly na stolek skládat samé dobroty a završily to skleničkami s červeným vínem. Okamžitě se objevil Pavlovův reflex a já už se těšila, až si dám můj oblíbený svařáček.

St. Bury Edmunds

Kde najdete Bury St. Edmunds

Město má strategickou polohu a je ideální pro další toulky do nádherného Cambridge (50 min. vlakem), Colchesteru, Norwiche a Ipswiche.

Dýchá z něj specifická atmosféra táhnoucí se georgiánskými uličkami, které i v listopadu byly bohatě zdobené květinami. Centrum si uchovalo normanský půdorys ulic s pravoúhlou strukturou. Zaujalo mě, že jde o první plánované město Anglie po odchodu Římanů.

Bury St. Edmunds

 

Jak vznikl název města

Na úplném počátku bylo město benediktinským klášterem, který byl založen pro uchování ostatků Edmunda, posledního anglosaského krále východní Anglie. Odtud pochází jeho delší název, Bury St. Edmunds.

Vánoční trhy v Bury St. Edmunds

Konají se tu každý rok vánoční trhy, které jsem si v listopadu 2014 nenechala ujít. V srdci města jsem se z vlakového nádraží ocitla za 15 minut. Vydala jsem se z uličky Angel Hill na jih ulicí Northgate St., která vede až k náměstí. Autobusové nádraží je na St. Andrew, poblíž Cornhillu.

Bury St Edmunds

Turistické centrum v ulici Angel Hill 6

Vás, co rádi nejdříve zajdete do turistické kanceláře pro tipy a mapku města, pošlu na adresu Angel Hill 6, kde sídlí.

Bury St. Edmunds

Pro čtenáře Kroniky Pickwickova klubu

Obdivovatelům Charlese Dickense doporučuji nevynechat břečťanem porostlý dům Angel Hotel, známý z Kroniky Pickwickova klubu.

Atmosféra a výzdoba v ulicích

Stánky s trhovci byly všude kam oko dohlédne, vůně dobrot a vánoční výzdoba v ulicích. Jedna z uliček mě dovedla až do mého oblíbeného obchodu Lauren Ashley. Z ramínka na mě mrkaly elegantní červené kalhoty, které se staly nepostradatelnou součástí mého šatníku a moc ráda je nosím v kombinaci s červeným sáčkem. Viz. fotka z letiště už v nových kalhotách. 🙂

Prošmejdila jsem také další obchody, kterých tu je nepočítaně. Už mě nic nezaujalo natolik, abych neodolala.

Dobroty u stánků

Bury St Edmunds

Nasála jsem vůni svařeného vína, horké čokolády a dalších dobrot a pelášila na zpáteční cestu již krásně rozsvícenými uličkami městečka.

 

Adéla z Anglie

Milovnice Anglie a angličtiny

P. S. Fotky dodám, až si se mnou přestanou hrát na schovku.

Hurá! Dnes 8. 4. jsem fotky našla, byly v nepojmenované složce, a přidávám do článku. 🙂

 

Adéla
"Miluju Anglii a angličtinu a svou vášeň šířím dál jako trenérka mluvené angličtiny a navigátorka do Anglie, abyste si i Vy mohli plnit své sny - žít, pracovat nebo cestovat po Anglii a domluvili se."
Ve 40 letech si odjezdem do Anglie splnila dávný sen a zároveň vyřešila těžkou životní situaci. Z plánovaného roku jako Au Pair, bylo dalších dva a půl na pozici pečovatelky a hospodyně.
Je autorkou e-booku Jak odstrojit 13 strašáků, kteří Ti brání odjet do Anglie, který vás posune blíže ke konečnému rozhodnut.
Své zkušenosti a praktické rady, jak vše zrealizovat předává v manuálu Jak uspět v Anglii i bez peněz a jen se základy AJ.
Její cestu za angličtinou a do Anglie najdete zde.
Adéla je zakladatelkou i dalšího projektu s názvem Ženy ve světě. Aktuálně píše knihu, kde líčí strasti a slasti dvou AP, jedné 20leté a druhé 40leté s názvem AU PAIR VE 40 a ve 20.

Vidíte se už v letadle do Anglie, ALE máte strach?

S e-bookem ZDARMA budete blíže k rozhodnutí, zda ODJET nebo NE.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.